Jarosław Kaczyński w szpitalu. Rzecznik PiS komentuje sprawę, oto przyczyna

Jarosław Kaczyński przebywa w szpitalu – przekazał rzecznik Prawa i Sprawiedliwości. Wizyta ta miała być zaplanowana już wcześniej. Jaki jest jej powód?

Jarosław Kaczyński przebywa w szpitalu, ale to jest dużo wcześniej zaplanowana wizyta – oświadczył podczas środowej konferencji prasowej rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek. Dziennikarze chcieli dowiedzieć się, czy pobyt prezesa w szpitalu będzie skutkował wyłączeniem go w najbliższym czasie z politycznych działalności.

Bochenek zapewnił, że „wszystko przebiega zgodnie z planem”.

Proszę się nie martwić. Naprawdę wszystko jest w porządku – dodał. Więcej informacji na temat stanu zdrowia prezesa nie podał.

Jaki jest więc powód wizyty Kaczyńskiego we szpitalu? Sprawę zbadał dziennikarz portalu Gazeta.pl Jacek Gądek. Jak udało mu się ustalić, chodzi o operację kolana z wszczepieniem endoprotezy stawu kolanowego. Zabieg ten był zaplanowany od paru miesięcy. Kaczyński przeszedł już zabieg, wszystko miało przebiec pomyślnie. O planowanym od dawna zabiegu ortopedycznym informowało też PAP.

Kaczyński już od dłuższego czasu ma problemy z kolanem. O potrzebnej operacji media informowały już w 2021 roku. Prezes PiS odwlekał zabieg, bo niezbędna rehabilitacja wyłączyłaby go z politycznej aktywności na kilka tygodni.

Jarosław odkłada zabieg (wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego), ale nie może go przecież odkładać w nieskończoność. Zalecałbym mu przeprowadzenie operacji jak najszybciej, chociaż z tego, co wiem, on się do niej nie kwapi, bo to wyłączyłoby go z politycznej aktywności, a bez niego w roli szefa i lidera Zjednoczonej Prawicy to wszystko może runąć – mówił jeden z polityków PiS w rozmowie z „Super Expressem”.

Kaczyński przeszedł już jedną operację pod koniec 2019 roku. Chodziło właśnie o wszczepienie endoprotezy stawu kolanowego. Jednak okazało się, że jeden zabieg nie wystarcza i potrzeba jest kolejna operacja. Wcześniej, wiosną 2018 roku, Kaczyński przebywał około miesiąca w Wojskowym. WIM informował, że prezes przebywał pod opieką lekarzy z powodu problemów ze stawami w związku z chorobą zwyrodnieniową stawów. Instytucie Medycznym w Warszawie

Źródło: Gazeta.plOnet

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *