Jan Tomaszewski wraca do polityki. W PiS mu się nie podobało, więc wystartuje z list… PiS

Jan Tomaszewski wystartuje w jesiennych wyborach. Były bramkarz będzie kandydował do Senatu z list PiS.

Wystartuje z list PiS

Jan Tomaszewski był barwną postacią jeszcze w czasach „Orłów Górskiego” i słynął z ciętego języka. Lata mijają, a legendarny bramkarz, który „zatrzymał Anglię” w ogóle się nie zmienia. Ba, można odnieść wrażenie, że pan Jan z roku na rok jest coraz mniej delikatny w swoich ocenach polskiej reprezentacji, klubów i piłkarzy.

Nic więc dziwnego, że dziennikarze chętnie do niego dzwonią i proszą o komentarze przy okazji występów polskich klubów w europejskich pucharach lub reprezentacji Polski.

Wygląda jednak na to, że ostatnio do Jana Tomaszewskiego zadzwonił też ktoś z Prawa i Sprawiedliwości z propozycją startu w wyborach. Bramkarz „Orłów Górskiego”, potwierdził Onetowi, że dostał ofertę startu do Senatu jako kandydat PiS z Łodzi. – Przyjąłem propozycję – powiedział w środę w południe.

Jeśli tzw. centrala partii , czyli Jarosław Kaczyński, potwierdzi jego kandydaturę, ma wystartować z okręgu senackiego nr 23 obejmującego zachodnią i centralną część Łodzi. Jan Tomaszewski już próbował swoich sił w polityce. Były bramkarz reprezentacji kandydował już do Sejmu z list PiS-u w 2011 r. i uzyskał mandat. W 2015 r. był już politykiem Platformy Obywatelskiej. Wtedy, startując Piotrkowa, nie uzyskał reelekcji.

Do PiS miał nigdy nie wrócić

– Otrzymałem propozycję startu do Senatu jako kandydat PiS z Łodzi. Przyjąłem tę propozycję – powiedział Onetowi Tomaszewski. Dlaczego kandyduje? – Uważam, że Senat w mijającej kadencji stał się azylem dla ludzi, którym grozi prokuratorskie oskarżenie. Nie powinno tak być – powiedział.

Co ciekawe, Tomaszewski sam przed laty odszedł z PiS. – Ja szanuję prezesa Kaczyńskiego i PiS, dostałem się z list tej partii do parlamentu, ale moja cierpliwość ma swoje granice, nie mogę pozwolić sobie na bycie w Łodzi pośmiewiskiem – opowiadał w jednym z wywiadów. I dodał, że do PiS na pewno już nie wróci. Jak widać, nie do końca się to udało.

Źródło: Onet

1 Odpowiedzi na Jan Tomaszewski wraca do polityki. W PiS mu się nie podobało, więc wystartuje z list… PiS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *