„Jak się dorobić i nie robić”. Kuriozalna scenka na konferencji! Dźwiękowiec nie rozpoznał ministra i… [WIDEO]

Przed konferencją ministra cyfryzacji Janusza Cieszyńskiego doszło do zabawnej sytuacji. Jeden z dźwiękowców nie rozpoznał polityka i wziął go za technika.

Cieszyński jak… technik

W czwartek odbyła się konferencja prasowa na temat nowej usługi – chodzi o zastrzeżenie numeru PESEL. Chodzi o ograniczenie skutków kradzieży tożsamości. O szczegółach opowiadał minister cyfryzacji Janusz Cieszyński.

Przed konferencją doszło do zabawnej sytuacji. Jeden z dźwiękowców poprosił Cieszyńskiego o próbę mikrofonu. Minister zapytał, na jaki temat ma mówić do mikrofonu.

 Jak się dorobić i nie robić – zaproponował dźwiękowiec.

Proszę pana, trochę robiłem i dorobiłem się bólu pleców. Czy o to panu chodziło? – odparł minister, rozkładając ręce.

Później odbyła się konferencja, podczas której dźwiękowiec zorientował się, że rozmawiał z ministrem. Być może zbił go z tropu nieformalny ubiór Cieszyńskiego, który nie przyszedł na konferencję w garniturze, a koszulce z krótkim rękawem z logo mObywatela. Dźwiękowiec przyznał się do pomyłki.

Przepraszam panie ministrze, myślałem, że pan jest technikiem – powiedział. – Moje niedouczenie, przepraszam – dodał.

Bardzo mi miło. Ja się bardzo cieszę. Jest tak, że zapotrzebowanie na pracę techników jest zawsze, a na pracę ministrów są wąskie okienka. Także lepiej długofalowo być technikiem niż ministrem – odpowiedział wyraźnie rozbawiony Cieszyński.

Zastrzeżenie PESEL

Od piątku 17 listopada każdy może zastrzec swój numer PESEL. Ma to ograniczyć skutki kradzieży tożsamości, jak np. Zaciągnięcie kredytu bez wiedzy i zgody innej osoby czy wyrabianie duplikatu karty SIM. Od czerwca 2024 roku banki i inne instytucje będą miały prawny obowiązek sprawdzać, czy PESEL danej osoby został zastrzeżony.

Rejestr zastrzeżeń będzie prowadzony w infrastrukturze rejestrów państwowych, tak samo jak rejestr PESEL, rejestr dowodów osobistych, czy rejestr wyborców. Chodzi o to, by to było postawione na infrastrukturze, która ma najwyższy poziom niezawodności – mówił minister Janusz Cieszyński.

Zastrzec numer PESEL lub cofnąć zastrzeżenie można po zalogowaniu się na stronę mobywatel.gov.pl albo osobiście w urzędzie gminy. Zastrzeżenie numeru PESEL i cofnięcie zastrzeżenia będzie bezpłatne.

Źródło: TVN24

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *