Hipokryzja Macierewicza przekroczyła wszelkie granice. Swoja obroną papieża wprawił internautów w osłupienie

Antoni Macierewicz zabrał głos po reportażu TVN24 o Karolu Wojtyle. Jego komentarz wprawił w osłupienie użytkowników Twittera.

Antoni Macierewicz komunikuje się ze swoimi wyborcami za pomocą felietonów w formie wideo, które są umieszczane na stronie Radia Maryja. W kolejnej swojej rozprawce chyba się zakiwał, mając na uwadze jego wcześniejsze „osiągnięcia”.

Szokujący atak

Były szef resortu obrony narodowej zaznacza, że od miesięcy jest prowadzony atak na Jana Pawła II.

Antoni Macierewicz uważa, że media działające w Polsce, „robią to brutalnie, nie mając żadnych podstaw merytorycznych”.

Opierają się na materiałach komunistycznych służb specjalnych, które mają na celu niszczyć polskość, katolicyzm, chrześcijaństwo – mówi szef podkomisji smoleńskiej. To właśnie ten fragment wzbudził największe zainteresowanie internautów, o czym będzie w dalszej części.

To ma być punktem odniesienia ataków na św. Jana Pawła II. Nie ma tam żadnych merytorycznych argumentów, nie ma żadnej analizy. (…) Tu jest posługiwanie się plotkami, które mają na celu zniszczyć Papieża – dodał.

Następnie mówi, że to jest „operacja światowa”, która jest związana „z wielkością odbudowy chrześcijaństwa, katolicyzmu przez św. Jana Pawła II”.

Świat stanął na głowie

Antoni Macierewicz wrzucił na Twittera link do swojego felietonu i… zaatakował SB-eckie teczki, na których przez ostatnie 30 lat pracował. Bezpieczniackie dokumenty nagle przestały być dla niego wiarygodne. Internauci doznali szoku.

Nie ma lepszego dowodu na nieskazitelność Jana Pawła II, niż to, że media muszą posługiwać się dokumentami komunistycznych służb, by zaatakować jego dobre imię – napisał Macierewicz.

Na jego wpis zareagował Krzysztof Izdebski, prawnik zajmujący się jawnością i przejrzystością życia publicznego. – Świat stanął na głowie. Antoni Macierewicz o wartości dokumentów służb…. – nie krył zdziwienia.

No nie spodziewałem się, że pan marszałek Antoni Macierewicz wystawi taką laurkę prezydentowi Lechowi Wałęsie – wbił szpilę Radosław Sikorski.

No, nie wierzę. Antoni Macierewicz podważający wiarygodność dokumentów SB. Setki dzikich lustracji. Tysiące tekstów z oskarżeniami o agenturalność w prawicowych mediach. Praktycznie cała kariera AM po upadku PRL oparta na nakręcaniu tego i udziale w tym. I teraz zmiana frontu? – skomentowała Bianka Mikołajewska, dziennikarka Wirtualnej Polski.

Internauci przypomnieli byłemu ministrowi, że dowody pochodzą także ze spraw sądowych i zeznań świadków. Kpią, że kościelna pedofilia może być tylko wyjaśniona przez specjalną podkomisję. – Paradoks ubeckich teczek: dobre jak dotyczą przeciwników politycznych, złe jak kogoś innego – można przeczytać w komentarzach.

Źródło: Radio Maryja, Twitter

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *