Grzegorz Turnau w Opolu? Zapomnijcie! TE słowa artysty mocno wkurzą ludzi TVP i PiS-u

Grzegorz Turnau skomentował zakończony w niedzielę festiwal w Opolu. Artysta przejechał się po kolegach z branży, którzy wystąpili w TVP.

Turnau zgadza się z Maliszewskim

Grzegorz Turnau już dawno dołączył do grona artystów, którzy nie pokazują się w TVP. Artysta, co dość oczywiste, nie pojawił się również na festiwalu w Opolu, ale postanowił skomentować nieciekawą atmosferę, która wytworzyła się wokół imprezy. Turnaua do dosadnego komentarza sprowokowało nie tylko to, co zobaczył w Opolu, ale również niedawny wpis Damiana Maliszewskiego, który odmówił udziału na festiwalu i wytknął niektórym hipokryzję.

– W Opolu w ogóle zabrakło sprzeciwów, bo stwierdzenie, że „muzyka powinna łączyć” albo wypisane na plecach Justyny Steczkowskiej hasło „myśl samodzielnie” – to nie były żadne manifesty – ocenia muzyk. – Gdyby władze wezwały Steczkowską na dywanik, odpowiedziałaby: ale ja nic nie zrobiłam. I niestety miałaby rację. Na festiwalu w Opolu wszyscy się bali – podsumował.

Maliszewski ujawnił też, że był kiedyś na randce z… jednym z prezenterów TVP.

– Z jednym bardzo znanym prezenterem z TVP, który pojawił się w Opolu, byłem na randce – wyznał. Przyznał też, że spotkał się z jednym z muzyków, którzy wystąpili na opolskiej scenie. Ten podaje się za osobę heteroseksualną.

Turnau o TVP

Z Maliszewskim zgodził się Grzegorz Turnau i zamieścił dosadny wpis. – Niech koleżanki i koledzy z klubu Opole 2023 przestaną udawać, że nie wiedzą, o co chodzi. TVP nie jest normalną telewizją, tylko propagandowym narzędziem bardzo niebezpiecznej partii politycznej. W nieporównanie większym stopniu i sile rażenia niż w PRL – napisał Turnau, komentując zamieszanie wokół festiwalu w Opolu organizowanego i emitowanego przez TVP.

– Swoimi twarzami i (nierzadko) talentami firmujecie bardzo groźny nurt polityczny, któremu artyści (czyli ludzie wrażliwi, łatwi też do zranienia, często nieprzystosowani, po prostu 'inni’) powinni się przeciwstawiać. I nie o Misię, Kisię, Konfacelę tu idzie, czy o Kubusia, tylko o to, co się będzie w tym kraju działo przez następne lata. Przeczytajcie to, co mówi Damian, uważnie, i zastanówcie się nad możliwościami, jakie daje wam świat. Jest świat poza Opolem – wytłumaczył Turnau, polecając lekturę wpisu Damiana Maliszewskiego.

Źródło: Onet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *