Grzegorz Lato wykpił najnowszy pomysł PiS. „Najpierw to trzeba dożyć”

PiS wymarzyło sobie Igrzyska Olimpijskie w Warszawie w 2036 r. – Idą wybory, więc muszą coś obiecywać – podsumował legendarny napastnik, Grzegorz Lato.

PiS ma wielkie ambicje dotyczące imprez sportowych w Polsce. Po „sukcesie” Igrzysk Europejskich, w planach partii rządzącej są Igrzyska Olimpijskie w 2036 r. Prezydent Andrzej Duda, który był gościem II Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki w Zakopanem, ogłosił w mijającym tygodniu ów projekt.

– Mieliśmy w ciągu ostatnich 11 lat naprawdę duże sportowe wydarzenia – Euro 2012 i Europejskie Igrzyska w 2023 roku.

To wszystko skłoniło nas do tego, by podjąć starania o największe możliwe sportowe wydarzenie, mianowicie o letnie igrzyska olimpijskie. Chcę ogłosić, że jest naszą ambicją i zamiarem, aby rozpocząć starania o letnie igrzyska olimpijskie w naszym kraju w roku 2036 – przekazał prezydent.

Jak podkreślił, igrzyska olimpijskie będą rozgrywane w najważniejszych ośrodkach. – Jesteśmy przekonani, że do tego czasu będzie gotowy Centralny Port Komunikacyjny. Pod względem infrastrukturalnym, komunikacyjnym powinniśmy być w stu procentach gotowi do tak wielkiego przedsięwzięcia – powiedział Duda w Zakopanem.

Lato: najpierw trzeba dożyć

Warto dodać, że zorganizowanie letnich igrzysk olimpijskich wiązałoby się z kosztami. I to niemałymi. Onet przytacza dane „z ostatniej wielkiej imprezy rozgrywanej latem”. Chodzi o igrzyska w Tokio w 2021 roku. Miasto wydało na nie niemal 16 mld dol. Pytanie, czy jako kraj stać nas na taki wydatek i czy inwestycja ta się zwróci.

Pomysł igrzysk wykpił Grzegorz Lato w rozmowie z „Super Expressem”. – Jestem zaskoczony i patrzę na to z lekkim przymrużeniem oka – powiedział „Super Expressowi” legendarny napastnik

– Ale idą wybory, więc muszą coś obiecywać. Pamiętajmy jednak, że pieniędzy na to nie dadzą politycy, tylko polski podatnik. Pierwsza i najważniejsza sprawa, to najpierw trzeba dożyć do tego 2036 roku, bo przy takiej jak dziś sytuacji na świecie to różnie z tym może być. Marzenia się spełniają, ale będzie ciężka sytuacja. Jak popatrzymy na przykład, jak Hiszpanie żyją, a jak część naszych starszych ludzi, to mamy odpowiedź, czy stać nas na igrzyska – podsumował jeden z „Orłów Górskiego”.

Źródło: Se.pl

2 Odpowiedzi na Grzegorz Lato wykpił najnowszy pomysł PiS. „Najpierw to trzeba dożyć”

  1. Piotr pisze:

    Q00 lat pane Grzegorzu, wiece wiary wPolakow, wiekszy krytycyzm wobec wszelkiego rodzaju papug

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *