Górski odszedł ze „Szkła kontaktowego”. Teraz ostro komentuje postawę Piotra Jaconia. „Chamstwo”

Nie milkną echa afery, w wyniku której Krzysztof Dauszkiewicz odszedł ze „Szkła kontaktowego”. Robert Górski w mocnych słowach ocenił zachowanie Piotra Jaconia.

Dauszkiewicz i Jacoń

W maju podczas „Szkła kontaktowego” doszło do nieprzyjemnego incydentu. Krzysztof Daukszewicz i Tomasz Sianecki chcieli napiętnować wypowiedzi polityków Zjednoczonej Prawicy, w których wyśmiewają osoby transpłciowe. W pewnym momencie na ekranie pojawił się Piotr Jacoń, który miał zapowiedzieć swój program.

A jakiej płci on dzisiaj jest? – wypalił Daukszewicz. Refleksja satyryka przyszła na napisach końcowych programu.

Chyba pier…em głupotę – powiedział przy włączonych mikrofonach. Jaki jest kontekst tej historii? Piotr Jacoń jest ojcem transpłciowego dziecka.

Dauszkiewicz przeprosił, ale Jacoń nie przyjął tego z entuzjazmem. Ostatecznie Dauszkiewicz pożegnał się z programem. W ramach solidarności z nim ze „Szkła kontaktowego” odeszli też Robert Górski i Artur Andrus.

Górski o aferze: „Byłem zdziwiony, że eskaluje”

Teraz Górski wraca do tematu kontrowersyjnej sytuacji. W rozmowie z „Wprost” przyznał, że sądził, iż cała afera to „zwykłe nieporozumienie”.

To co powiedział, to moim zdaniem nie był żart, tylko tylko jakiś rodzaj postkomentarza do tego, co TVN pokazała na wizji – ocenił Górski. – Ku mojemu zdziwieniu sytuacja zamiast się wygaszać, przyjęła formę totalnej obrazy i ostentacyjnego gigantycznego urażenia, wręcz nawet urażenia, które z dnia na dzień było coraz większe. Obserwowałem rozwój sytuacji uważnie i po jakimś czasie stało się jasne, że to nie jest nieporozumienie, tylko zamysł. Pan Piotr Jacoń postanowił nie przyjąć przeprosin i rozpętać monstrualną internetową awanturę w obronie wszystkich mniejszości – powiedział kabareciarz. W ostrych słowach ocenił postawę Jaconia.

To, że nie przyjął przeprosin, jest czymś skandalicznym, jest to, mówiąc krótko, chamstwo – ocenił.

Zdaniem kabareciarza sprawa zaszła w „szaloną stronę”.

Przychodząc w tamtych dniach do „Szkła” nieustannie dopytywałem: czy sprawa z Krzysztofem się rozwiązała. Byłem zdziwiony, że to tak eskaluje, że został zawieszony, odsunięty, niezapraszany. Ale pomyślałem: „ok – być może dla dobra wszystkich trzeba przeczekać tę burzę”. Okazało się, że burza nie ustaje. W końcu Krzysztof opublikował mało koncyliacyjne stanowisko (co doskonale rozumiem) i wtedy pomyślałem, że nie mogę zostać obojętnym – opowiada Górski, który ostatecznie też pożegnał się z programem.

Źródło: Wprost

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

5 Odpowiedzi na Górski odszedł ze „Szkła kontaktowego”. Teraz ostro komentuje postawę Piotra Jaconia. „Chamstwo”

  1. Leszek pisze:

    Tak właśnie pomyśleliby sobie dwaj poprzedni czytelnicy tej tutaj szczujni, gdyby w ogóle byli w stanie myśleć, w tym zwłaszcza mieli czym. Ale tacy nie stanowią targetu crowdmedia.pl.

  2. HENRYK pisze:

    PANIE GÓRSKI-W TVPiS ZWOLNIŁO SIĘ MIEJSCE PO JAKIMOWICZU TAM SOBIE PAN DOROBI WIĘCEJ NIŻ W TVN I NA DEWIANTÓW Z LGBT TEŻ SOBIE PAN POSZCZEKA DOWOLI.

  3. HENRYK pisze:

    STARY PIERDZIEL DAUKSZEWICZ I GÓRSKI BARDZO CIERPIĄ Z POWODU UTRATY SZMALU OD TVN ZA UDZIAŁ W SZKLE KONTAKTOWYM , WIĘC CIĄGLE DORZUCAJĄ COŚ DO KOTŁA NIENAWIŚCI. SZKŁO KONTAKTOWE SIĘ OBRONI SĄ TAM DWIE CUDOWNE DZIEWCZYNY DLA KTÓRYCH WARTO OGLĄDAĆ SZKŁO BEZ GÓRSKIEGO I DAUKSZEWICZA . RED. JACOŃ NIE MUSI PRZYJMOWAĆ PRZEPROSIN BEZ KRYPTO KATOLI DAUKSZEWICZA I GÓRSKIEGO SZKŁO KONTAKTOWE ISTNIEJE I MA SIĘ DOBRZE. I TAK TRZYMAĆ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *