EURO 2024. Probierz podszedł do trenera rywali i… Niemiły obrazek, TAK potraktowali go Holendrzy. „Klasy nie kupisz”

Polska przegrała z Holandią 1:2 w swoim pierwszym meczu na EURO 2024. Po spotkaniu wiele mówiło się o arogancji Holendrów i nieładnym zachowaniu selekcjonera Oranje, Ronalda Koemana.

Zachowanie Holendra

W niedzielę 16 czerwca Polska rozpoczęła zmagania na EURO 2024. Niestety, w pierwszym meczu przegrała z Holandią 1:2. Biało-Czerwoni prowadzili po golu Adama Buksy, wyrównał Cody Gakpo, a w końcówce zwycięskiego gola strzelił Wout Weghorst.

Po meczu sporo mówiło się nie tylko o wydarzeniach na boisku, ale i o aroganckim zachowaniu selekcjonera Holandii, Ronalda Koemana. Przed pierwszym gwizdkiem Holender nie podszedł do linii środkowej, by przywitać się z selekcjonerem Polaków. To Michał Probierz ruszył w kierunku ławki rezerwowych Oranje.

Podał Koemanowi rękę, a ten ledwo co podniósł się z ławki.

Wideo z tego zdarzenia rozeszło się po sieci. „Klasy nie kupisz”, „Bardzo niegrzeczne i lekceważące”, „Zero kultury” – czytamy w komentarzach, także zagranicznych kibiców.

Dziennikarze portalu Interia zapytali Probierza o tę sytuację. Polski selekcjoner znów wykazał się klasą i odpowiedział dyplomatycznie.

Nie odbierałbym tego negatywnie. Uścisnąłem dłoń także z innymi członkami sztabu szkoleniowego Holandii, a z samym trenerem Ronaldem Koemanem przywitałem się jeszcze przed meczem. Nie odbierałbym więc tego w kategoriach lekceważenia czy nieodpowiedniego zachowania – powiedział selekcjoner. – Mogę tylko pogratulować Ronaldowi Koemanowi zwycięstwa. Taki jest sport. Trzeba umieć w nim zachować klasę po porażkach – dodał Michał Probierz.

EURO 2024. Teraz Austria

Na pomeczowej konferencji selekcjoner ocenił też grę swojego zespołu w pierwszym meczu EURO Czego zabrakło do osiągnięcia lepszego wyniku?

Zabrakło cwaniactwa. Czasem trzeba utrzymać piłkę, przenieść ciężar gry i stworzyć więcej zagrożenia. Pokazaliśmy, że to też potrafimy. W końcówce mieliśmy swoje okazje. Powiedziałem piłkarzom, że potrafimy grać swoje i możemy to robić w meczach z silniejszymi rywalami. Zawodnicy muszą wierzyć, że idziemy w dobrym kierunku – analizował po meczu Probierz.

Francja i Austria, nasi grupowi rywale, zagrają w poniedziałek 17 czerwca. W piątek 21 czerwca o godzinie 18:00 Polska zmierzy się z Austrią i będzie to mecz o przedłużenie szans na awans. Trzeci, ostatni mecz fazy grupowej EURO odbędzie się we wtorek 25 czerwca o godzinie 18:00. Rywalem będzie Francja.

Źródło: Interia

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *