Co teraz zrobi Kaczyński? Episkopat stanowczo o pomocy dla migrantów

Et ad officiis similique aut placeat est voluptatibus mollitia praesentium perferendis autem autem quia et quis atque iste et omnis accusantium id dolores asperiores excepturi voluptas hic aliquam facilis deleniti sunt ullam aliquam ab consequuntur odio amet deleniti occaecati doloribus labore sit quas reiciendis assumenda quibusdam consequatur ut rerum voluptas sit ut maiores officiis dolore adipisci distinctio rerum sunt omnis consequuntur quo quis eligendi excepturi adipisci et veniam.

Kościół apeluje o pomoc dla migrantów. – Nie można jednak stygmatyzować przybyszów, dokonując krzywdzących uogólnień – powiedział przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.

Arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, opublikował komunikat, w którym zaapelował o pomoc humanitarną dla migrantów. Hierarcha podkreślił, że Kościół deklaruje gotowość włączenia się w poszukiwanie rozwiązań mieszczących się w ramach porządku prawnego.

Arcybiskup podkreślił, że „pomoc medyczna i humanitarna” oraz „szukanie rozwiązań służących dobru wspólnemu” to chrześcijański obowiązek wobec migrantów i uchodźców.

Wrażliwość na los ludzi przybywających do naszego kraju, jak również pomoc medyczna i humanitarna dla migrantów, powinny stać się priorytetem działań zarówno instytucji państwowych, jak i pozarządowych, w tym również Kościołów i wspólnot religijnych – wyraźnie zaznaczył hierarcha w apelu.

Przewodniczący KEP zwrócił się też do władzy. Przyznał, że obowiązkiem rządzących jest wykrycie potencjalnego zagrożenia ze strony osób, próbujących nielegalnie przekroczyć granicę, ale „nie można jednak stygmatyzować przybyszów, dokonując krzywdzących uogólnień, że »każdy uchodźca to potencjalny terrorysta«”. Można to odebrać jako aluzję do niedawnej konferencji ministrów Mariusza Kamińskiego i Mariusza Błaszczaka, którą skrytykował już zresztą prymas Wojciech Polak.

Arcybiskup Gądecki zaapelował o o zgodę na uruchomienie korytarzy humanitarnych, których gotowość koordynacji Caritas Polska deklaruje od 2016 roku”.

To właśnie kontrolowane procesy migracyjne dają poczucie bezpieczeństwa, w przeciwieństwie do migracji w chaosie, za sprawą gangów przemytników i nieludzkiego łudzenia ludzi dostaniem się do wymarzonego raju w Europie – zaznaczył przewodniczący KEP.

Źródło: Polsat News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *