Dziwisz strasznie się wkurzył na młodego księdza. Nerwowa reakcja kardynała się nagrała! [WIDEO]

Stanisław Dziwisz nie ma ostatnio najlepszej passy. W sieci krąży filmik, w którym „daje po łapach” księdzu, który chciał mu pomóc zejść ze schodów.

Woźnicki atakuje Dziwisza

Kardynał Stanisław Dziwisz gości ostatnio na pierwszych stronach portali, bynajmniej nie ze względu swą kapłańską działalność. Wszystko przez reportaż „Franciszkańska 3” autorska Marcina Gutkowskiego z TVN24. Materiał sprawił, że ponownie mówi się o tym, czy Jan Paweł II wiedział o przypadkach pedofilii w Kościele. Jeżeli wierzyć ostatnim doniesieniom z reportażu, Karol Wojtyła – jeszcze nie jako papież – nie tylko wiedział, ale też robił wiele, by afery związane z pedofilią nie wyszły poza mury kościołów.

I dlatego też jest głośno o Dziwiszu, który był prawą JP2.

Kardynała zaatakował ostatnio nawet „kolega z branży”, ksiądz-skandalista Michał Woźnicki. Salezjanin nie zostawił na Dziwiszu suchej nitki. – Ta plazma dziś chodząca, Dziwisz. Załapał się skądś tam na sekretarza Wojtyły, w efekcie tamten już umarł, a Dziwisz zostaje na stolicy arcybiskupiej w Krakowie – mówił Woźnicki. – Jak patrzysz na tego człowieka, to na kogo on ma kwalifikacje? Jakby tu trzeba kibel było odepchać, to nie wiedziałby, w którą stronę rurę wepchać – stwierdził, a samego Dziwisza nazwał „głupim i leniwym”. Określił go też mianem „karierowicza”.

Dał po łapach koledze

Tym razem o kardynale jest głośno za sprawą jego nerwowej i trudnej do wytłumaczenia reakcji podczas uroczystej mszy świętej z okazji 10. rocznicy wybrania papieża Franciszka w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W pewnym momencie Stanisław Dziwisz chciał zejść po schodach z ołtarza, co nie umknęło uwadze jednego z księży. Mężczyzna ruszył w kierunku kardynała, by mu pomóc, a ten…odwdzięczył mu się „pacnięciem” po rękach.

I jak to w dzisiejszych czasach – wszystko sie nagrało. Wideo z mszy, w której udział brali też m.in. biskup Józef Guzdek i metropolita warszawski Kazimierz Nycz krąży po sieci. Internauci nie zostawili na Dziwiszu suchej nitki.

„Ciężko było powiedzieć: nie, dziękuję, poradzę sobie?” — pyta jeden z komentujących filmik. „Płakać się chce, co oni wyrabiają” — dodaje inny.

@pan.koscielny

dla mnie jako katolika to co robi episkopatu jest po prostu przykre 🙁 dobrze, że nowe pokolenie biskupów nie jest tak odklejone i umie samemu gdzieś pojechać i kawę zrobić

♬ dźwięk oryginalny – Filip P. Łuczak

Źródło: Fakt.pl

1 Odpowiedzi na Dziwisz strasznie się wkurzył na młodego księdza. Nerwowa reakcja kardynała się nagrała! [WIDEO]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *