Dziennikarz zaczął wypytywać Igę Świątek o życie uczuciowe. TAKIEJ odpowiedzi się nie spodziewał. „Złamał mi serce kilka razy”

Iga Świątek nie opowiada o swoim prywatnym życiu. Podczas wywiadów, gdy trafi na zbyt wścibskiego dziennikarza, potrafi z klasą postawić granicę. Tak stało się i tym razem, gdy usłyszała pytanie o „złamane serce”.

Iga Świątek o złamanym sercu

Na początku maja Iga Świątek wygrała turniej WTA w Madrycie, teraz walczy o triumf w Rzymie. Ma już za sobą dwa mecze, pokonała Amerykankę Bernardę Perę i reprezentującą Kazachstan Juliję Putincewą.

W 1/8 finału zmierzy się z Niemką polskiego pochodzenia, Angelique Kerber.

Podczas konferencji prasowej po spotkaniu z Perą, Iga Świątek usłyszała zaskakujące pytanie. Dziennikarzowi nie chodziło o sport, a o… życie uczuciowe tenisistki. Jako pretekst wykorzystał piosenkę Taylor Swift, której fanką jest polska zawodniczka. Zapytał więc o utwór „I Can Do It With a Broken Heart”, co na polski można przetłumaczyć „Mogę to zrobić ze złamanym sercem”.

Czy utożsamiasz się z tymi słowami? – zapytał dziennikarz. Świątek odpowiedziała mu w przewrotny sposób.

Cóż, tylko tenis złamał mi serce kilka razy, więc czasami mogę się z tym utożsamić. Tenis może łamać serce, a potem musisz wyjść na kort i zagrać od nowa – powiedziała Polka. Świątek umie stawiać granice i nie opowiada o swoim prywatnym, w tym uczuciowym, życiu. Dawniej, zapytana, czy jest singielką, odparła, że „jest tenisistką, która gra singla”.

Pytanie o mieszkanie

Kilka lat temu Świątek udzieliła wywiadu dla TVP. W programie „Gość Wiadomości” wypytywała ją Marta Kielczyk. Nagle zapytała tenisistkę o prawo jazdy i…adres, pod którym Iga będzie mieszać.

Mieszkanie… ma być? Co to zmienia? I kto będzie sąsiadem Igi Świątek? Czyli gdzie [to mieszkanie]? – wypaliła dziennikarka. Sportsmenka zachowała klasę i powagę, ale wyraźnie postawiła granicę swojej prywatności.

Oj nie powiem, proszę pani. Tutaj mimo wszystko zachowam trochę prywatności i nie będę zdradzać. Tak, prawo jazdy od kilku miesięcy i korzystam z tego, uczę się jeździć na różnych samochodach, więc zyskuję doświadczenie. Na razie nie miałam żadnych nerwowych sytuacji na drodze. Może to wróży temu, że będę dobrze jeździć – odpowiedziała Iga, po czym zakończyła rozmowę.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *