Dramat prezydenta! Andrzej Duda nieświadomie pomógł… opozycji? „Nawet nie wie, jaki prezent zrobił”

Negocjacje KO, Trzeciej Drogi i PSL-u przebiegają sprawnie i, wbrew nadziejom PiS, można już pytać „kiedy”, a nie „czy” zostanie podpisana. Szymon Hołownia przyznał, że nowej koalicji paradoksalnie pomógł… Andrzej Duda.

Negocjacje opozycji

Gdy ogłoszono wyniki tegorocznych wyborów stało się jasne, że PiS straci władzę na rzecz koalicji KO, Trzeciej Drogi i Lewicy. Choć opozycja dysponuje 248 głosami w nowym Sejmie, a PiS tylko 194, Andrzej Duda postanowił grać na czas i wciąż jest prawdopodobne, że powierzy Mateuszowi Morawieckiemu misję tworzenia rządu.

PiS zaklina rzeczywistość i przekonuje, że jest w stanie zbudować większość w Sejmie.

Tymczasem KO, Trzecia Droga i Lewica dogadują umowę koalicyjną. Wszystko jest na dobrej drodze do jej podpisania.

– Tak naprawdę na stole zostały nam tylko do poukładania te największe klocki. Jest draft umowy koalicyjnej, to jest bardzo dobry tekst – zapewnił Szymon Hołownia w programie Jeden na jeden” w TVN24. Jak zdradził, tekst umowy będzie jawny. Opracowywany jest też „protokół rozbieżności” między przedstawicielami ugrupowań. Pierwszym punktem umowy ma być „zobowiązanie do dialogu”.

A dalej będzie mnóstwo różnych ciekawych rzeczy, o których dowiecie się, państwo, mam nadzieję, już niebawem – zapowiedział Hołownia.

Duda zrobił opozycji prezent?

Co ciekawe, lider Trzeciej Drogi przyznał, że Andrzej Duda nieświadomie pomógł opozycyjnym partiom. Prezydent zadecydował, że nie skróci kadencji obecnego Sejmu, choć ten już się nie zbierze. Nowy parlament zainauguruje kadencję dopiero 13 listopada. Oceniano, że chodzi o kupno czasu dla PiS – albo na przeciągnięcie jak największej liczby posłów na swoją stronę, albo, gdy to się nie uda, na zrobienie porządków. Paradoksalnie Duda pomógl też opozycji, bo ta zyskała czas na spokojne negocjacje i uporządkowanie spraw.

Pan prezydent dał nam sporo czasu, żebyśmy nad tym dobrze popracowali. Nawet chyba nie wiedział, że zrobił nam taki prezent – mówi wprost Hołownia. – Myśmy czekali osiem lat, poczekamy jeszcze półtora miesiąca. A my obserwujemy dokładnie to, z jakiego powodu ludzie głosowali przeciwko nim w tych wyborach – dodał lider Trzeciej Drogi.

Będą pakować te kuwety, będzie festiwal nepotyzmu, będziemy mieli festiwale przekrętów. Ale to dobrze, żeby ludzie zauważyli, z czym mają do czynienia. To jest banda nepotów i złodziei, którzy okradali ludzi. Zapewniam, że to wszystko będzie rozliczone – podkreślił Hołownia.

Źródło: TVN24

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

14 Odpowiedzi na Dramat prezydenta! Andrzej Duda nieświadomie pomógł… opozycji? „Nawet nie wie, jaki prezent zrobił”

 1. Hose pisze:

  Od 89tego w tym kraju nikt nikogo nie rozliczył! żadna partia nie była u władzy dłużej niż 8lat! W mediach wrzeszczą, grożą i krzyczą! a w rzeczywistości wszyscy są dogadani!!! Dowody? Proszę bardzo… wystarczy prześledzić afery i imprezy celebrytów z ostatnich 10 łat! kto tam przychodzi? Np. ostatnia afera Skok Wołomin… Nazwiska od prawa do lewa! ( Dane dostępne w internecie tylko poszperać) jeden pupil już skazany… Liderzy ideowi udają że nie widzą… Ciekawie…???

 2. Bogdan pisze:

  Obecnie opozycja rozlicza PiS za 8 lat rządów.A kogoś to będziemy rozliczać za 4 lata . Każda partia która by nie była ciągnie do siebie Każdy tylko walczy o władzę,dobre stanowisko i o pieniądze.Nasz ludzi cały Naród mają za przeprosieniem w dupie.Co ich Kowalski obchodzi że niema co wrzucić do garnka..Nastaje nowy rząd i jestem przekonany w stu procentach że lepiej nie będzie,aby tylko nie było gorzej.Jest takie powiedzenie obiecanki cacanki a głupiemu radość.

 3. Krystyna pisze:

  Witam te wszystkie komentarze to nie na czasie rząd który będzie to nie zazdroszczę bo to nie jest łatwo wyciągnąć a przynajmniej w małym stopniu zmniejszyć długi i to w 4 latach ale powinien zabrać się za porządek w ustawach itp a rozliczanie zostawić na później życzę wytrwalosci

 4. Janusz pisze:

  Hołownia trochę gościu hamuj nie dziel skóry na niedźwiedziu za cienki jesteś obyś się nie przeliczył 3 kadencja PIS-u was wyleczy,jestem optymistą.

 5. Roman pisze:

  Ciężko się czyta niestety połowę tych komentarzy, a cieszę się, że przyszła pora rozliczyć tych kaczorowych pionków za te inwestycje m.in. Przekopu mierzei którym chcieli zgarnąć port w eg na własność partii, tego w tvp nie mówili? 😂

 6. Donald pisze:

  No to teraz będzie się działo , nadchodzą ciężkie czasy, Kaczor Donald o to zadbać by dojczland nas doiła

 7. Mario pisze:

  Opozycja by chciała już rządzić.Ale do tego to jeszcze lata świetlne zanim się niby dogadają.
  Zal mi tych ludzi co dali się wmanewrować w obiecanki opozycji.Zostali oszukani a przy okazji zrobili bałagan w Polsce.

 8. Jozef pisze:

  Zgadzam się z Panem Holownią i życzył bym sobie aby ta pisowska władza została rozliczona za całe zło jakie wyrządziła Polsce.

 9. ......... pisze:

  Hołownia za ludzi uważa tych bogatych co będą doić miliardy z naszych podatków.po co tam jakieś iwestycje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *