Dramat Morawieckiego! Chciał ośmieszyć Tuska, sam nadział się na kpiny internautów. „Można kłamać i lać wodę”

Prima Aprilis to oczywiście dzień, w którym można robić sobie żarty. Wykorzystać chciał to Mateusz Morawiecki. Do tego próbował wbić szpilę w Donalda Tuska. Efekt? Nieszczególnie udany.

Mateusz Morawiecki chciał zażartować z Tuska

Mateusz Morawiecki nie wygląda na faceta, który lubi żartować. Właściwie to sprawia wrażenie kogoś nader sztywnego. Stąd Prima Aprilis to raczej nie jest „jego” dzień. Były premier postanowił jednak spróbować szczęścia i wrzucić „na luz”. Efekt? Sami oceńcie.

Zacznijmy od tego, że polityk starał się swoim żartem uderzyć w Donalda Tuska.

– Pewne info, tzw „pewniaczek”: Jeszcze dziś będzie konferencja pewnego Pana. Kwota wolna 60 tyś., paliwo po 5,19, dopłaty do czynszów i akademiki za 1 zł już od jutra!  — napisał na platformie X. Było to oczywiście nawiązanie do obietnic wyborczych Koalicji Obywatelskiej.

No, śmiechom nie będzie końca… Tak zapewne wyobrażał to sobie Morawiecki. Problem w tym, że przecenił swoje siły.

Kto dołki kopie, sam w nie wpada

Komentujący szybko wypomnieli żartownisiowi, że sam obiecał milion aut elektrycznych Izera, 100 tysięcy mieszkań z programu Mieszkanie plus, odbudowę PKS-ów, czy 1000 hal sportowych. Do tego doszła elektrownia w Ostrołęce czy program „Batory”.

– Pańskie 8 lat rządów to był niekończący się 1 kwietnia — napisał jeden z internautów. – Gdyby „prima aprilis” istniało w najpodlejszej wersji, byłbyś jego synonimem — dodała kolejna użytkowniczka. – Morawiecki ma swój ulubiony dzień, można kłamać i lać wodę — zakpił ktoś jeszcze inny. – Takie żarty przez 8 lat opowiadaliście — nie miał litości inny iksowicz.

Koledzy Morawieckiego z PiS postanowili zabłysnąć w podobny sposób. I tak np. Paweł Jabłoński napisał: „Jadę na Orlen — a tam mi mówią, że to Prima Aprilis”. Oczywiście także chodziło o ceny paliwa.

Popisać swoim żartem chciał się też współprzewodniczący partii Razem Adrian Zandberg. Wrzucił do sieci zdjęcie „projektu ustawy” o „ograniczeniu działalności osób publicznych i mediów 1 kwietnia”.

– Poważnie rozważam złożenie — napisał.

Jak widać, politycy nie są osobami o wybitnym poczuciu humoru. Może niech lepiej skoncentrują się na rzetelnej pracy w Sejmie…

Źródło: X

Jacek Walewski

Od wielu lat publikuję artykuły na różne tematy: począwszy od polityki, ekonomii i nowych technologii po popkulturę. W przeszłości współpracowałem z m.in. Magazynem Gitarzysta czy Esensja.pl Obecnie oprócz pisania dla Crowd Media, publikuję swoje artykuły na Bitcoin.com i Cryps.pl Jestem autorem tysięcy artykułów dot. wyżej wspomnianych kwestii.
Politykę poznawałem "od kuchni", współpracując z posłem Mirosławem Suchoniem (Polska 2050) i posłanką Mirosławą Nykiel (PO). Działałem także społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

3 Odpowiedzi na Dramat Morawieckiego! Chciał ośmieszyć Tuska, sam nadział się na kpiny internautów. „Można kłamać i lać wodę”

 1. Adam pisze:

  Nie zgadzam się Morawieckiemu udał się żarcik jest na poziomie tylko jak zwykle media lecą na ratunek Tuskowi.

 2. JacekD pisze:

  Morawiaku daj se już w końcu siana i nie rób z siebie większego………….. niż jesteś.
  Papapapaaaaapa.

 3. Valdi pisze:

  Nigdy nie usłyszałem inteligentnego żartu że strony polityków PiS. Ich ” żartem” jest przypisywanie innym swoich machlojek i krętactw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *