Donald Tusk tym filmem wsadził kij w mrowisko. W internecie wybuchła prawdziwa wojna

Inflacja będzie zapewne jednym z wiodących tematów rozpoczynającej się powoli kampanii wyborczej. Pierwsze ciosy w PiS wymierzył Donald Tusk. Jego klip o rosnących cenach wywołał spore kontrowersje.

Donald Tusk i jego paragony grozy

Lider KO Donald Tusk w nowym klipie, jaki opublikowano w mediach społecznościowych, mówi o cenach żywności. Po kolei prezentuje produkty, które kupił, i pokazuje, ile za nie zapłacił.


Faktycznie, łącznie musiał wydać sporę sumę.

 

Klip wzbudził duże zainteresowanie, także w gronie oponentów lidera KO. Przyjrzał się mu Dariusz Matecki z Solidarnej Polski, który jednak zarzucił byłemu premierowi kłamstwo.

„Sprawdziłem, czy @donaldtusk na najnowszym filmie mówi prawdę. Oczywiście, że kłamie. Aż na 30%! – trzy z czterech produktów spożywczych mają zdecydowanie niższe ceny. Kłamie o cenie wieprzowiny, pomidorów i cebuli. Znów oszukał Polaków. Wcześniej kłamał o cenach chleba. Jaką butę i arogancję trzeba mieć w sobie, aby kłamać nawet w sprawach, które każdy może zweryfikować robiąc zakupy? I przypominam; średnia płaca nominalna w Polsce wzrosła od 2015 o 88 proc. (3899 do 7329 zł). A płaca minimalna o 99 proc. (1750 na 3490 zł). Donald, przestań kłamać i wracaj do Berlina!” – napisał Matecki na Twitterze.

 

Na uwagę polityka Solidarnej Polski odpowiedziała partia Tuska. PO, by potwierdzić słowa swojego lidera, opublikowała paragony, na bazie których powstało zestawienie cen, które zaprezentowano na klipie. Jednocześnie odradzono Mateckiemu „sprint o laur „Najbardziej Nienachalnego Intelektualnie Polityka III RP”.

„Panie Matecki, poniżej paragony z Biedronki. Rozumiemy, że jest Pan w jednej partii z Januszem Kowalskim, ale doprawdy odradzamy sprint o laur „Najbardziej Nienachalnego Intelektualnie Polityka III RP” – napisała PO.

Na paragonie widzimy cenę schabu – 22 zł, pieczarek – 14 zł, oleju – 21,5 zł, cebuli – ok. 6 zł. Pomidory kosztowały ok. 14 zł.

Inflacja zdominuje kampanię?

Temat inflacji zdominuje chyba kampanię wyborczą. Ta bowiem nadal rośnie i niewiele wskazuje na to, by miała zacząć spadać. Tym bardziej, że Rada Polityki Pieniężnej kilka miesięcy temu zaniechała podnoszenia podwyżek stóp procentowych, więc nie schładza rynku, czym mogłaby przyczynić się do spadku skali inflacji. Jednocześnie – z okazji kampanii wyborczej – PiS chce ponoć obiecać waloryzację 500 plus i podniesienie świadczenia do 800 zł. To gaszenie pożaru za pomocą benzyny…

Źródło: Twitter, dziennik.pl

Jedna odpowiedź na Donald Tusk tym filmem wsadził kij w mrowisko. W internecie wybuchła prawdziwa wojna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *