„Dobrobyt” Polaków? Wolne żarty. Film pokazuje, jak żyje się zwykłym obywatelom w Polsce Kaczyńskiego [WIDEO]

PiS buduje narrację o rzekomym „dobrobycie” Polaków, ale to bajka dla widzów TVP. Dajcie nam znań, jak Wam żyje się w Polsce rządzonej przez Kaczyńskiego, jak uderza w Was inflacja i drożyzna.

Odrealniona władza

„Wystarczy nie kraść” – mówili przedstawiciele PiS, idąc po władzę. Niedługo później Beata Szydło krzyczała z sejmowej mównicy, że rządowi PiS „premie się po prostu należały”. Przyzwyczailiśmy się, że obóz władzy traktuje budżet państwa – a więc nasze pieniądze – jak studnie bez dna.

Dno widać, ale  w naszych kieszeniach i portfelach, bo władza nie potrafi zdusić inflacji. Drożyzna jest powszechna i uderza coraz bardziej, czego nie zauważają – albo nie chcą widzieć – tłuste koty z rządowych ław.

A niewiele potrzeba, by usłyszeli głos zwykłych Polaków. Wystarczy kilka kliknięć. O serii “Komenterypiszemy regularnie, bo w materiałach nabywanych przez Adama Federa z „Super Expressu” można usłyszeć, co ludzie myślą o polityce i politykach, a o swoich emocjach mówią normalnym, czasami bezkompromisowym językiem. Często są to przygnębiające wypowiedzi, które udowadniają, jak bardzo przedstawiciele obozu władzy są odrealnieni i jak bezczelna staje się ich narracja o „dobrobycie”.

Weźmy choćby nagranie sprzed miesiąca, gdzie wypowiadają się mieszkańcy jednego z warszawskich osiedli.

Powiesić się tylko idzie. Nie ma wyjścia. Co zrobię? – mówi jedna z kobiet, która przeznacza połowę emerytury na czynsz.

Wie pan, dziadostwo takie porobili, że w głowie się nie mieści – mówi inna seniorka, którą dziennikarz zapytał o podwyżkę czynszu. Okazuje się, że kobieta musi płacić 600 zł więcej. – Co ludzie mają robić? Nie jedzą, proszki drogie, makabra – mówi.

Ten odcinek dotyczył akurat podwyżek czynszu, ale zaserwowana przez PiS drożyzna uderza Polaków praktycznie w każdym aspekcie.

 Nie wiem, czy zapłacić komorne, czy mam zapłacić światło, gaz, czy leki, czy chleb kupić. Będziemy na stojąco umierać – wyznaje seniorka.

Mnie serce krwawi, proszę pana, że przyszło mi we własnej ojczyźnie mieszkać w biedzie – mówi inna rozmówczyni Adama Fedora. Zobaczcie zresztą ten filmik, będący smutną kompilacją przykrych relacji zwykłych Polaków.

 

PiS i drożyzna

Gdy oni próbują radzić sobie z drożyzną, politycy obozu władzy fotografują się w eleganckich restauracjach przy pełnych talerzach i wymyślają narrację o tym, że opozycja zakaże jedzenia mięsa. Otóż panowie Ozdobo, Jaki, Mejzo, Morawiecki czy Kaczyński –Polakom nie trzeba będzie zakazywać jedzenia mięsa, ich przez waszą inflację nie będzie na nie stać.

Napiszcie nam, jak Wam się żyje w Polsce rządzonej przez Kaczyńskiego. Przekonajmy się, na czym polega PiS-owski dobrobyt i jak bardzo politycy obozu władzy żyją na koszt Polaków. Czekamy na wasze relacje wysłane na adres: redakcja@crowdmedia.pl.

2 Odpowiedzi na „Dobrobyt” Polaków? Wolne żarty. Film pokazuje, jak żyje się zwykłym obywatelom w Polsce Kaczyńskiego [WIDEO]

 1. marian pisze:

  Po prostu trzeba znależć takiego kozaka jakim był kiedyś Lech Wałęsa i zorganizować marsz gwiażdzisty na Warszawę z taczkami. Jak ludzie będą się zbliżać do stolicy to oni sami spierdolą.

 2. Senior 90+ pisze:

  Za Kaczyńskiego szalejąca inflacja i drożyzna jakich nie było od dziesiątków lat !
  Za Tuska była deflacja, stabilne i malejące ceny !
  Waloryzację emerytur, zaniżoną w stosunku do szalejącej inflacji, o co najmniej 10%, oszuści z PiSu nazywają podwyżką emerytur. Zasiłek emerytalny uzupełniający waloryzację emerytur kłamcy z PiSu nazywają „13 emeryturą” !

  „Cała Polska z was się śmieje kłamcy pisiory i złodzieje”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *