Do programu TVP dodzwonił się widz z Niemiec. Nagle na antenie padło szokujące porównanie

W czwartkowym „W tyle wizji – Extra” wydarzyło się coś zaskakujące. Do prowadzących zadzwonił pewien widz, który zaczął snuć dziwne porównania.

W tle wizji i widz z dziwnymi porównaniami

Czwartek. „W tyle wizji” w TVP. Dorota Łosiewicz i Stanisław Janecki kpią z Donalda Tuska. Dzień jak co dzień.

Tyle że nagle do prowadzących zadzwonił stały widz – „Piotr z Niemiec”.

Potem było już bardzo dziwnie. Pan Piotr powiedział, że marsz, który ma zostać zorganizowany przez Donalda Tuska i PO w październiku, „przypomina mu pewne zgromadzenia”.

– W kraju, w którym pan się teraz znajduje? – postanowił go dopytać Janecki.

– Tak, Parteitagach. (…) To jeszcze brakuje przejścia z pochodniami, to byłby komplet – wyrzucił z siebie stały widz z Niemiec.

Tak, porównał marsz polskiej opozycji do pochodów nazistów w Niemczech, jakie ci organizowali przed wybuchem II wojny światowej. Co gorsza, potem snuł swoje porównania dalej.

I zastanawia mnie jeszcze jedno. Jeżeli organizacja, która ma w skrócie KOD, „obrona demokracji”, no to przepraszam, jeżeli to jest nie bardzo prawidłowe porównanie, ale to mi przypomina Sturmabteilung – powiedział.

Łosiewicz w odpowiedzi westchnęła i już chciała podziękować widzowi za tę barwne porównania, ale przerwał jej kolega ze studia.

Panie Piotrze, to się okropnie skończyło. Nie będziemy wnikać, z jakiego powodu, ale ta rzeź, która się tam dokonała… – zaczął mówić Janecki. Dopiero po chwili przerwał, bowiem chyba doszło do tego, że dał się ponieść fantazji i emocjom. – No ale to może innym razem. Dziękujemy bardzo – dodał.

Noc długich noży

Może nie każdy kojarzy pojęcie Sturmabteilung. To rozwinięcie od skrótu SA. Chodzi więc o oddziały szturmowe NSDAP, słynne „brunatne koszule”. Służyły one do ochrony partyjnych zgromadzeń. Przynajmniej oficjalnie, bowiem w praktyce były zbrojnym ramieniem NSDAP. Po przejęciu władzy przez Adolfa Hitlera liderzy tej formacji parli do dalszej rewolucji, a wręcz przejęcia roli tradycyjnego wojska.

I tu dochodzimy do rzezi, o której wspomniał Janecki. Chodzi o tzw. noc długich noży, czyli czystkę, jaką w nocy z 29 na 30 czerwca 1934 r., przeprowadzili ludzie Hitlera, mordując członków SA.

Pytanie, skąd w głowie widza TVP z Niemiec wzięły się takie porównania…

Źródło: TVP

Jacek Walewski

Od wielu lat publikuję artykuły na różne tematy: począwszy od polityki, ekonomii i nowych technologii po popkulturę. W przeszłości współpracowałem z m.in. Magazynem Gitarzysta czy Esensja.pl Obecnie oprócz pisania dla Crowd Media, publikuję swoje artykuły na Bitcoin.com i Cryps.pl Jestem autorem tysięcy artykułów dot. wyżej wspomnianych kwestii.
Politykę poznawałem "od kuchni", współpracując z posłem Mirosławem Suchoniem (Polska 2050) i posłanką Mirosławą Nykiel (PO). Działałem także społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

7 Odpowiedzi na Do programu TVP dodzwonił się widz z Niemiec. Nagle na antenie padło szokujące porównanie

 1. BOŻENA pisze:

  Czy pod kopułą u tego pseudo widza z Niemiec wszystko ok? Wygląda na to, że ten widz podstawiony był przez szczujnię.
  A widział marsz nazioli w Dzień Niepodleglości? A widział bicie i popychanie kobiet? Myślę, że to akurat jemu się podoba, ale uśmiechnieci i pogodni ludzie to dopiero jest zło :)))) Takie przemowy to tylko dla maluczkich i popleczników pisu, którzy nie używaja swojego rozumu tylko powtarzają te idiotyzmy, które codziennie słyszą.

 2. zgoda pisze:

  Panie Piotrze z crown media, sekcji komentarzy.
  zostalo 2 i pol miesiaca do wyborow
  czas ucieka – zalecam wiecej kont
  trzeba wierzyc i walczyc na 101%

 3. Matti pisze:

  Mnie w tym wszystkim zawsze zastanawia, co „Pan Piotr z Niemiec” robi w Niemczech, czemu pracą i podatkami wspomaga rozwój Niemiec, zamiast kwitnącej pisowskiej Polski? Zdrajca jakiś czy co? I czemu mieszkając tam chce nam układać życie?

 4. Piotr pisze:

  A skąd w panskiej głowie zrodziła się taka nienawiść do Kaczyńskiego i miłość do ryżego? Pytanie kontrolne jakiej narodowości byli naxisci?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *