Czarnek nawet w takim dniu nie mógł się powstrzymać, skandaliczny wpis. „Może oddacie nam miliardy za…”

Przemysław Czarnek odpowiedział na piątkowy apel szefa ukraińskiego rządu. Na swoim profilu X opublikował kontrowersyjny wpis.

Kolejny popis Czarnka

Przemysław Czarnek swoimi skandalicznymi wypowiedziami wywołał wiele medialnych burz w ostatnich latach. Były minister edukacji nigdy nie hamował się w wyrażaniu swoich poglądów. Jego publiczne wystąpienia to zazwyczaj tykająca bomba.

Wystarczy, że dziennikarz zada odpowiednie pytanie. Nierzadko Czarnek aktywuje się sam na swoich social mediach.

Tak było też w przypadku sobotniego wpisu na profilu X. Przemysław Czarnek postanowił odpowiedzieć na apel premiera Ukrainy Denysa Szmyhala, który pojawił się w piątek na granicy ukraińsko-polskiej. Szef rządu ukraińskiego podczas swojego przemówienia podziękował Donaldowi Tuskowi za decyzje o włączeniu przejść granicznych z Ukrainą do zbioru infrastruktury krytycznej. Zapowiedział jednak, że możliwe, iż niezbędne będzie zastosowanie „środków odwetowych”.

Dziś Ukraina i Polska pozostają partnerami i sojusznikami, strategicznymi sojusznikami. Jednak w ciągu ostatnich sześciu miesięcy żyjemy w warunkach stałej blokady ukraińskiej granicy ze strony Polski. Blokady uderzającej w naszą gospodarkę i nasze możliwości lepszej obrony – powiedział premier Szmyhal.

Premier większość swojego wystąpienia przeznaczył na poruszenie tematyki strajków. Przyznał, że rząd Ukrainy jest świadomy, z jakimi trudnościami mierzy się polski rząd. Zadeklarował, że Ukraina jest gotowa aby pomóc w rozwiązaniu sytuacji.

Skandaliczny wpis

Sprawa odblokowania granicy powinna zostać rozwiązana do 28 marca, w przeciwnym razie Ukraina może zastosować środki odwetowe na przejściach granicznych zapowiedział jednak ukraiński polityk i przy okazji poinformował, że obecnie po obu stronach granicy w kolejkach stoi 9000 ciężarówek.

To właśnie te słowa „uruchomiły” Przemysława Czarnka. W sobotę 24 lutego, w rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie polityk w skandalicznych słowach ocenił piątkową wypowiedź ukraińskiego premiera.

W ramach środków odwetowych może oddacie nam miliardy za edukację setek tysięcy ukraińskich dzieci w polskich szkołach? A może oddacie nam miliardy za pomoc militarną… nie chcemy, bo wiemy, że to nasza ludzka, chrześcijańska powinność. Dokładnie taka sama jak obrona polskiego, zdrowego, prawdziwie ekologicznego rolnictwa, ochrona konsumentów polskich przed szkodliwymi dla zdrowia produktami. Dlatego niech Pan porzuci ten bezczelny ton, bo szkodzi Pan Ukrainie i naszym relacjom – napisał na swoim profilu X były minister edukacji.

Pod wpisem posła PiS pojawiło się wiele krytykujących go komentarzy. Internauci nie szczędzili również szpilek w postaci licznych memów. Obserwatorzy nawoływali Czarnka do usunięcia wpisu, który prawdopodobnie trafi do ukraińskiej opinii publicznej. Z pewnością, nie jest to ostatni powód do wstydu, który zafundował nam Przemysław Czarnek.

Źródło: X

Avatar photo
Malwina Kawenczyńska

Moja droga do świata mediów czytanych rozpoczęła się od fascynacji ludzkimi historiami i ich wpływem na społeczeństwo. Mimo wieloletniego doświadczenia w świecie HR, zawsze byłam związana ze słowem pisanym. Od tworzenia własnych artykułów, kierowanych do wielu branży zawodowych, poprzez relacje eventowe, aż do artykułów związanych z lifestylem oraz biznesem. Od wielu lat jestem zafascynowana wpływem trendów, kultury, zdrowego stylu życia oraz polityki na nasze codzienne doświadczenia.

4 Odpowiedzi na Czarnek nawet w takim dniu nie mógł się powstrzymać, skandaliczny wpis. „Może oddacie nam miliardy za…”

  1. Grzegorz pisze:

    Czarne wali prosto z mostu,stając murem za polską i Polakami. Kalkuluje wszystko na chłopski rozum i tedo się trzyma. A imbecyle i chamy,to rządzą dzisiaj polska,wystarczy popytać zwykłych zjadaczy chleba którzy nie chłoną jak gąbka brukselskiej propagandy i umieją w tym co zostało z „obiektywnej telewizji” oddzielić ziarno od plew. Ludzie q..wa obudźcie się teraz już,bo obudzicie się z ręką w nocniku!!!! PS. I nie jestem rolnikiem,górnikiem czy tirowcem,tylko zwykłym zjadaczem chleba….

  2. Valdi pisze:

    Od zawsze w PiS prym wiodą debile i chamy a im większy cham tym ma większe mniemanie o sobie. Czarnej jest naczelnym chamem PiS-u.

  3. sam pisze:

    Jak ta gnida szastają a naszymi pieniędzmi na partyjne potrzeby, ma czelność wymawiać pieniądze komukolwiek? Ten cham i prostak w takim dniu wbija Ukrainie nóż w plecy, wspomagając ruską propagandę. Takiej wypowiedzi nie powstydziłby się Ławrow. Czyli PiSowskie zagrywki nie przypadkiem były na rękę Rosji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *