Co za wystąpienie! Sikorski zmiażdżył rosyjskiego ambasadora, wszystkie kłamstwa obnażone. „O czym on mówi?”

Radosław Sikorski zmiażdżył, wgniótł w ziemię rosyjskiego ambasadora podczas debaty w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Polski minister wypunktował wszystkie kłamstwa putinowskiego urzędnika.

Radosław Sikorski wziął udział w piątkowych obradach Rady Bezpieczeństwa na temat Ukrainy. Spotkanie wiązało się z drugą rocznicą rosyjskiej inwazji na ten kraj. Polski minister w swoim wystąpieniu dosłownie zmiażdżył rosyjskiego ambasadora przy ONZ Wasilija Nebenzię.

Szef MSZ rozprawił się z każdym kłamstwem kremlowskiego dyplomaty.

On nazywa Ukrainę klientem Zachodu. W rzeczywistości Kijów walczy, by być niepodległy (…) On nazywa ich nazistami. Cóż, ich prezydent jest Żydem, ich minister obrony muzułmaninem i nie mają więźniów politycznych. On mówi, że Ukraina tapla się w korupcji. Cóż, Aleksiej Nawalny udokumentował, jak czysty i pełny uczciwości jest jego kraj. On obwinia o wojnę neokolonializm USA. W rzeczywistości to Rosja próbowała eksterminować Ukrainę w XIX w., potem robili to bolszewicy, a teraz mamy trzecią próbę –  bezlitośnie wyliczał Sikorski.

Szef polskiego MSZ rozprawił się też z rosyjskimi oskarżeniami o „rusofobię”. Jak wskazał, obawy przed Rosją są uzasadnione.

– Mówił, że jesteśmy więźniami rusofobii. Fobia oznacza nieracjonalny strach. Tymczasem otrzymujemy groźby zagłady jądrowej prawie każdego dnia ze strony byłego prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa i propagandystów Putina. Twierdzę, że to nie jest nieracjonalne – wskazał Radosław Sikorski.

Minister skomentował też kłamliwe tezy Rosjan o Polsce. Kreml regularnie oskarża nasz kraj o wywołanie II wojny światowej i współpracę z III Rzeszą.

On nawet powiedział, że Polska zaatakowała Rosję w II wojnie światowej? O czym on mówi? To Związek Sowiecki razem z nazistowskimi Niemcami zaatakowali Polskę 17 września 1939 r. Nawet przeprowadzili wspólną paradę zwycięstwa! Mówi, że Rosja zawsze tylko walczyła z agresją. Co robiły sowieckie wojska pod Warszawą w 1920 r.? Czy były na wyprawie topograficznej? – grzmiał Radosław Sikorski. – To, co udało się ambasadorowi, to przypomnienie nam, dlaczego opieraliśmy się sowieckiej dominacji i dlaczego Ukraina opiera się teraz. Nie udało im się nas podporządkować i nie uda się im podporządkować sobie Ukrainy – skwitował minister spraw zagranicznych.

Źródło: TVN24

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

1 Odpowiedzi na Co za wystąpienie! Sikorski zmiażdżył rosyjskiego ambasadora, wszystkie kłamstwa obnażone. „O czym on mówi?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *