Co za wpadka! Andrzej Duda zaliczył kolejny popis w Afryce. TEN film podbija cały świat [WIDEO]]

Prezydent Andrzej Duda pojawił się w Afryce Wschodniej. Problem w tym, że zaliczył tam wpadkę. I to niejedną.

Andrzej Duda z misją w Afryce

Prezydent Andrzej Duda pojawił się w zaskakującym miejscu – w Afryce Wschodniej. Odwiedził kolejno: Kenię, Rwandę i Tanzanię.

Cel? Promocja polskich firm (w sporej mierze zbrojeniowych), ale też rozmowy dot. sytuacji geopolitycznej, w tym wojny ukraińsko-rosyjskiej. Pomysł na wyjazd był więc interesujący. Tyle że głowa naszego państwa nie na każdym polu poradziła sobie – i to delikatnie sprawę ujmując – idealnie. Możliwe, że rozmowy przyniosą jakieś pozytywne efekty. Niestety nie obyło się bez gaf.

I tak np. w Kenii Duda spotkał się z dziennikarzami w ośrodku szkoleniowym straży pożarnej w Kiambu. To miejsce prowadzone jest przez Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM). W czym zaś problem? W tym, co nasz prezydent powiedział.

Dzień dobry państwu. Jesteśmy na obrzeżach Nairobi w tej chwili, tutaj w takim miejscu, które nazywane jest taką swoistą akademią policyjną zaczął swoją przemowę do mediów Andrzej Duda. Po chwili zauważył, że się pomylił i szybko poprawił: – Przepraszam, strażacką — dodał.

Na tym jednak nie koniec. Na pewnym etapie swojej delegacji maszerował razem z żołnierzami i nagle zrobił dziwnie wyglądający zwrot, co teraz wypominają mu internauci:

Niektórzy jednak bronią Dudę, sugerując, że zrobił wszystko poprawnie.

Hakuba matata

Oceniając to, co prezydent robi teraz w Afryce, trzeba pamiętać o różnicach kulturowych, jakie zachodzą pomiędzy Polską a Afryką. I tak np. Kancelaria Prezydenta zamieściła też na platformie X video z powitania Andrzeja Dudy w Tanzanii. Widać na nim polskiego prezydenta idącego dumnie niczym Król Lew, zaś w tle słychać okrzyki „hakuna matata”.

Nam kojarzy się to z – no właśnie – słynną kreskówką Disney’a z lat 90. „Hakuna matata” oznacza zaś w języku Suahili „nie martw się” lub „bez obaw”. 

Z taką dawką otuchy prezydent mógł śmiało działać w interesie Polski!

Źródło: X, Polsat News

Jacek Walewski

Od wielu lat publikuję artykuły na różne tematy: począwszy od polityki, ekonomii i nowych technologii po popkulturę. W przeszłości współpracowałem z m.in. Magazynem Gitarzysta czy Esensja.pl Obecnie oprócz pisania dla Crowd Media, publikuję swoje artykuły na Bitcoin.com i Cryps.pl Jestem autorem tysięcy artykułów dot. wyżej wspomnianych kwestii.
Politykę poznawałem "od kuchni", współpracując z posłem Mirosławem Suchoniem (Polska 2050) i posłanką Mirosławą Nykiel (PO). Działałem także społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

4 Odpowiedzi na Co za wpadka! Andrzej Duda zaliczył kolejny popis w Afryce. TEN film podbija cały świat [WIDEO]]

  1. Karo pisze:

    Trzeba jeszcze za darmo swiat zwiedzic… ja kie wirm po co on tam pojechal, w jakim jezyku rozmawial jak byli we dwojke… naprawde dla mnie jest on porazka

  2. Teresa pisze:

    Prezydent jak zawsze!Nie pomyśli, nim co wypuści glowa. Mam serdecznie dosyć jego gaf,niewiedzy,ośmieszania na CAŁY ŚWIAT MOJEGO KRAJU!!!Jak długo jeszcze Polska i naród będzie się z tym godzić???Każdy prawdziwy Polak wie,że prezydent to wciąż ucząca się,odporna na wiedzę MARINETKA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *