Co za wiadomość! TAK PiS mobilizuje działaczy do udziału w spotkaniu z politykami PO. „Można brać banery”

W piątek politycy PO odwiedzili Sosnowiec. Biuro lokalnej posłanki PiS rozesłało do działaczy partii rządzącej apel o udział w spotkaniu i „wyrażenie sprzeciwu wobec szkalowaniu rządu”.

Politycy PO na Śląsku

Politycy PO ruszyli w trasę po Polsce. W dniach 17-19 marca odwiedzą województwo śląskie. W piątek Donald Tusk pojawi się w Bytomiu, odwiedzi też Katowice i Żywiec.

Z kolei z mieszkańcami Sosnowca spotkali się m.in. Mateusz Bochenek, Dariusz Joński oraz sosnowiecka senator Joanna Sekuła. Na to wydarzenie wyjątkowo szykowali się… działacze PiS.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, biuro posłanki PiS Ewy Malik rozsyłało wiadomości, w których zachęca do… udziału w spotkaniu z politykami PO i „wyrażenia sprzeciwu wobec szkalowania rządu Prawa i Sprawiedliwości”.

W piątek 17 marca o godz. 12.00 w Miejskim Klubie Maczki, Sosnowiec, ul. Krakowska 26 odbędzie się spotkanie parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej (m.in. Dariusz Joński) z mieszkańcami. Zachęcamy wszystkich Państwa do wzięcia udziału w spotkaniu, aby w dyskusji wyrazić swój stanowczy sprzeciw wobec szkalowaniu rządu Prawa i Sprawiedliwości. Z naszego Biura Poselskiego można pobrać banery z pytaniami do Donalda Tuska. Pozdrawiam Biuro Poselskie Ewy Malik – brzmi wiadomość, którą dostali lokalni działacze PiS.

Otwarte spotkanie

Dziennikarze „Wyborczej” zadzwonili do biura posłanki i zapytali, czy mogą otrzymać baner.

– Niestety, mamy je ograniczone. Są tylko dla nas i niestety nie mogę się podzielić. Naprawdę mam mało – odpowiedziała kobieta z biura Ewy Malik. Sama posłanka mówi, że nic nie wie o tej akcji, ale spotkaniem z politykami PO są zainteresowani lokalni radni.

– Mają prawo, prawda? To jest powszechne i nawet nie wiadomo, kto zaczął. Wszystko polega na tym, żeby zachować kulturę – stwierdziła posłanka.

„Wyborcza” skontaktowała się z jednym z działaczy PiS w Sosnowcu, Jackiem Dudkiem. Przyznał on, że otrzymał wspomnianą wiadomość. Jak stwierdził, pójdzie na spotkanie, ale bez baneru.

Politycy PO nie mają nic przeciwko odwiedzinom. Mateusz Bochenek zaprosił do udziału w spotkaniu samą posłankę Malik.

– Niech porozmawia z ludźmi, my się rozmowy i innych osób nie boimy – zapewnił i podkreślił, że spotkanie jest otwarte i każdy jest na nim mile widziany.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *