Burza po zachowaniu Lewandowskiego. TAK potraktował 16-letniego kolegę z drużyny [WIDEO]

Robert Lewandowski strzelił dwa gole dla Barcelony w meczu z Deportivo Alaves, ale nie o tym dyskutowano w Hiszpanii, a o jego zachowaniu wobec młodego kolegi z drużyny. Lewandowski wściekł się na 16-letniego Lamina Yamala i nie chciał podać mu ręki.

Robert Lewandowski nie rozgrywa sezonu marzeń. Próżno szukać go w czołówce tabeli strzelców hiszpańskiej La Liga, Barcelona zajmuje dopiero trzecie miejsce w ligowej tabeli, niedawno sensacyjnie przegrała też w Lidze Mistrzów z ukraińskim Szachtarem (0:1). A do tego dochodzą fatalne wyniki reprezentacji Polski.

Lewandowski szuka formy i, jak pokazał mecz z Deportivo Alaves, budzi w nim to frustrację.

Lewandowski strzelił w tym meczu dwa gole i zapewnił swojej drużynie wygraną, ale w Hiszpanii więcej mówi się o jego zachowaniu wobec młodziutkiego kolegi z zespołu. Jeszcze przy stanie 1:1, w jednej z akcji 16-letni Lamine Yamal strzelał na bramkę, zamiast podawać do lepiej ustawionego Polaka. Yamal podszedł do starszego kolegi i chciał przybić mu piątkę, ale Lewandowski go zignorował. Później, po kolejnej akcji, Polak obsztorcował młodszego kolegę za brak podania – wykonywał w jego stronę ekspresyjne, nerwowe gesty.

Lewandowski doczekał się drugiej bramki w 78 minucie meczu, trafił z rzutu karnego. Kamery uchwyciły, jak po strzeleniu gola Polak podszedł do Yamala, objął go i coś do niego mówił. Jak relacjonuje „Mundo Deportivo”, obaj piłkarze rozmawiali „przyjaznym i spokojnym tonem”, a między nimi nie było złych emocji.

Mimo wszystko zachowanie Lewandowskiego nie przeszło bez echa, nazywane jest „kontrowersyjnym” czy wręcz „brzydkim”. Media zwracają uwagę, że nerwowość polskiego napastnika pokazuje, że w szatni Barcelony panuje napięcie. Znaczenie ma też fakt, że Yamal ma dopiero 16 lat, a Lewandowski to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w drużynie. Co ciekawe, w Barcelonie dał się poznać z dobrych relacji z młodymi graczami, takimi jak Pedri czy Gavi.

Teraz Robert Lewandowski przyjedzie na zgrupowanie reprezentacji Polski. 17 listopada kadra kończy nieudane eliminacje do EURO 2024. W Warszawie zmierzy się z Czechami, we wtorek 24 listopada zagra towarzyski mecz z Łotwą.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *