Budka odpowiedział Kowalskiemu na „rajtuzki”. TO określenie może na długo przylgnąć do kredkowego posła

Borys Budka skomentował w Polsat News niedawny „show” Janusza Kowalskiego w Sejmie. Krótko, zwięźle i…wyjątkowo trafnie.

Takiego „popisu” dawno nie widziano w Sejmie

To, co w środę wydarzyło się w Sejmie podczas debaty na temat ostatnich działań Przemysława Czarnka, przejdzie do historii. Wszystko za sprawą Janusza Kowalskiego, który wpadł na mównicę i dał taki „popis”, że polskie kabarety mogą się schować. Polityk Solidarnej Polski był dosłownie w ekstazie.

– Czemu się drzecie opozycjo, panie Borysie Budka w rajtuzkach? Nie podoba wam się minister Czarnek, minister Ziobro? Zapytajcie się, co się dzieje w Warszawie: afera ze śmieciami – krzyczał polityk z mównicy sejmowej. – Jesteśmy dumni z naszych ministrów. Szanowni panowie, pokażmy, teraz, wstańmy, jak jesteśmy dumni z naszych ministrów! – zawołał do swoich kolegów z obozu władzy i zaczął ekspresyjnie klaskać.

– Brawo minister Czarnek! Brawo! Wstajemy! – wołał jak w ekstazie Kowalski. – Nigdy nie dojdziecie do władzy! – krzyczał w stronę opozycji. – Krzyczcie sobie! Rozliczymy was. Rozliczymy Trzaskowskiego. I co się Nitras śmiejesz? Śmiej się! Brawo minister Czarnek! – wołał dalej ekstatycznie przy akompaniamencie oklasków swoich koleżanek i kolegów ze Zjednoczonej Prawicy.

Borys Budka o Kowalskim: Nie miałbym z nim żadnych szans…

Z Kowalskiego nabijał się już kabaret Neo-Nówka, Janusza Korwin-Mikkego do tej pory pewnie boli ze śmiechu brzuch, na występie dobrze bawił się nawet rzecznik rządu Piotr Mueller, co wychwyciły sejmowe kamery.

Występ posła Solidarnej Polski skomentował również wywołany do tablicy Borys Budka. Poseł Koalicji Obywatelskiej pojawił się w czwartkowy wieczór w programie „Gość Wydarzeń” w Polsat News. Prowadzący program „Gość Wydarzeń”, pytając Borysa Budkę o oklaski dla Przemysława Czarnka, których dopominał się Kowalski i przywoływał jego wypowiedź o „rajtuzach”.

— Nie chciałbym być niegrzeczny, natomiast może zazdrości przebiegniętych dziesięciu maratonów — skomentował poseł KO. — Nie miałbym z nim żadnych szans, jeżeli chodzi o rywalizację na sejmowego pajaca — podsumował wystąpienie Janusza Kowalskiego, Borys Budka. Nic dodać, nic ująć.

Źródło: Polsat News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *