Brutalna opinia, Olbrychski nie ma litości dla Kaczyńskiego i TVP. „Mamy namiestnika dość podłego”

Daniel Olbrychski udzielił wywiadu, w którym nie brakuje mocnych opinii na temat partii rządzącej, Jarosława Kaczyńskiego i TVP. – Nie widziałem w swoim dorosłym życiu czegoś tak haniebnego jak telewizja zwana publiczną – ocenił aktor.

Daniel Olbrychski udzielił wywiadu dla „Gazety Wyborczej”. Tematem rozmowy była polityka. Na początku aktor został zapytany, czy jest gotowy na trzecią kadencję PiS-u. Z odpowiedzią nie miał problemu.

Pytanie jest retoryczne – nie, nie jestem gotów – stwierdził Olbrychski. Jak przyznał, po ewentualnej trzeciej kadencji partii z Nowogrodzkiej spodziewa się „wszystkiego, co najgorsze”.

To, co wykonują obecne władze, jest świadomym niszczeniem demokracji w Polsce. To jest zbrodnia przeciwko narodowi polskiemu – mówił Olbrychski. – A nie wykluczam ich wygranej, gdy patrzę na to, jak nawet najszlachetniejsi ludzie z obozu opozycyjnego nie rozumieją do końca, o co idzie stawka, i swoje partykularne ambicje polityczne stawiają wyżej, uważając, że tak będzie lepiej – podkreślił aktor.

Olbrychski nie szczędził też gorzkich słów pod adresem Jarosława Kaczyńskiego.

My mamy namiestnika dość podłego, ale niespecjalnie wybitnego. On się tak upaja tym, że niby wszystko może, że reguły demokracji są mu dalekie, wręcz wstrętne – charakteryzował prezesa PiS aktor. Nazwał go też „małym, przerażonym człowieczkiem”.

Pan Kaczyński jest typem, na którego temat Szekspir napisałby komedię. Nie tragedię, to nie byłby Makbet, to nie byłby budzący nieraz współczucie król Lear. Szekspir napisałby komedię na temat kogoś takiego jak prezes Kaczyński. A że jest on przez taki procent Polaków brany na poważnie – to też budzi moje osłupienie – ocenił Olbrychski.

W rozmowie nie zabrakło też tematu TVP. Daniel Olbrychski uważa, że „czegoś takiego”, jak propaganda serwowana przez telewizję publiczną, „nie było nawet w stanie wojennym”.

– Rządzący wtedy propagandą Jerzy Urban był na tyle inteligentny, że nie lansował tak głupiej propagandy, jaką wykonują w tej chwili szefowie TVP – ocenił aktor. – Nie widziałem w swoim dorosłym życiu czegoś tak haniebnego jak telewizja zwana publiczną. Ci ludzie muszą ponieść jakąś karę, odejść w nicość – ci pracujący tam tak zwani dziennikarze. Przecież to hańba nazywać ich w ogóle dziennikarzami – stwierdził Olbrychski.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

3 Odpowiedzi na Brutalna opinia, Olbrychski nie ma litości dla Kaczyńskiego i TVP. „Mamy namiestnika dość podłego”

  1. Emilia pisze:

    Pan Olbrychski powiedział to, jak myśli 70% społeczeństwa. Kaczyński powinien wycofać się już z życia politycznego, ponieważ nic dobrego swoją osobą nie wnosi, a wręcz przeciwnie szkodzi Polskiej polityce.

  2. Tadeusz pisze:

    Panie Olbrychski jeszcze do niedawna za inteligenta Pana uważałem, niech Pan spojrzy wstecz na swoje młodsze lata i tamte czasy, no ale cóż wiek robi swoje i tzw. oliwa teraz na wierzch wypływa. Dużo zdrowia życzę.

  3. Leon pisze:

    Boję się że kaczor wygra szkoda Polski i naszego pokolenia-Ojczyzna będzie ale już bez demokracji-szara-beznadziejna pełna absurdu głupoty nisko na świecie ocenią rodaków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *