Boniek bez litości dla Czarnka. „Zibi” odpowiedział wierszem na zaczepkę. „Nie powiem nawet pies cię…”

Zbigniew Boniek brutalnie zabawił się na Twitterze z Przemysławem Czarnkiem. Nawet brutalniej niż z belgijskimi obrońcami w 1982 r.

Zbigniew Boniek chętnie komentuje polską rzeczywistość na platformie X – nie tylko tę piłkarską – i nie gryzie się w język. Tym razem honorowy prezes PZPN króciutko rozprawił się w sieci z Przemysławem Czarkiem, który szczęśliwie kończy swoją wątpliwą misję na fotelu ministra edukacji.

A wszystko zaczęło się od… występu Julii Przyłębskiej w TVP Info, która była gościem Bronisława Wildsteina w programie „O co chodzi”.

Prowadzący przedstawił prezes Trybunału Konstytucyjnego jako „najważniejszy autorytet prawny w Polsce”. Absurdalny wstęp programu szybko trafił do sieci. Zobaczył go też Zbigniew Boniek.

– Kto to jest ten gość? – zapytał kpiąco były prezes PZPN w komentarzu do wypowiedzi Wildsteina.

I się zaczęło. W mgnieniu oka na profil Zbigniewa Bońka zlecieli się fani kapitulującej władzy. Do byłego reprezentanta Polski zwrócił się nawet Przemysław Czarnek.

– A nie mówiłem, że całe pokolenia Polaków pozbawione były wiedzy o historii najnowszej? Dlatego #HiT jest konieczny w szkołach. A Panu Bońkowi przekazuję przez PZPN podręcznik do HiT. Warto poczytać Panie Zbigniewie – napisał minister edukacji. Na reakcję Pana Zbigniewa nie trzeba było długo czekać.

– Dziękuje i posłużę się Julianem Tuwimem, zna pan? Ukłony i prześle wiersze – odpisał Boniek i załączył wiersz Juliana Tuwima. „Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet pies cię jebał, bo to mezalians byłby dla psa” – pisał poeta.

Zbigniew Boniek do tej pory chętnie wbijał szpile szczególnie politykom Solidarnej Polski. Po wygranym przez Polskę meczu z Niemcami (1:0 w Warszawie) politycy Zjednoczonej Prawicy zaczęli prześcigać się w żarcikach w stylu „pokonamy ich też przy urnach na jesieni” sugerując, że politycy Platformy Obywatelskiej i ich potencjalni wyborcy są Niemcami. Do wyścigu dołączył właśnie Ozdoba i popisał się w mediach społecznościowych wpisem o treści „Polska 1 – Tusk 0”.

Wpis Ozdoby z rozbrajającą bezpośredniością skomentował Zbigniew Boniek. – Przepraszam, co to za debil? – zapytał były prezes PZPN. Ozdoba poczuł się urażony.

Boniek zmiażdżył też Janusza Kowalskiego, który przed kilkoma tygodniami nagrał wideo na tle Odry i swojej szkoły. – To była jedyna szkoła pana, panie pośle? Wzajemnie miłej niedzieli – zakpił Boniek, sugerując złośliwie, że edukacja Janusza Kowalskiego zakończyła się na podstawówce.

Źródło: Sport.pl

 

1 Odpowiedzi na Boniek bez litości dla Czarnka. „Zibi” odpowiedział wierszem na zaczepkę. „Nie powiem nawet pies cię…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *