Będzie kontrola! Policyjna ochrona domu Kaczyńskiego pod lupą ministerstwa. „Może nie uwierzycie, ale…”

MSWiA zapowiada szczegółową kontrolę związaną z ochroną domu Jarosława Kaczyńskiego i smoleńskich miesięcznic.

Przez osiem ostatnich lata widzieliśmy obrazki spod domu Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu, gdzie czasami stacjonowały dziesiątki policjantów. Dom był również pilnowany przez całą dobę przez nieumundurowanych funkcjonariuszy. Podobnie było z miesięcznicami smoleńskimi. Jak informuje TVN24, MSWiA zapowiada szczegółowy audyt obejmujący obie sprawy.

„To była patologia”

Policjanci w rozmowie z TVN24 używają słowa „patologia”, gdy są pytani o zaangażowanie tak ogromnych środków i sił w ochronę domu prezesa i smoleńskich miesięcznic.

Dobrze, że kontrolę ma przeprowadzić MSWiA. Policja nie powinna być sędzią w swojej sprawie. Co więcej, taka kontrola będzie mogła sięgnąć również do dokumentów na przykład Służby Ochrony Państwa, która często inicjowała te nadnaturalnej wielkości działania komendy stołecznej – mówi wysoki rangą oficer policji.

Kontrola ma przede wszystkim ustalić, ile to bizancjum kosztowało podatników przez osiem lat i ilu było w to zaangażowanych funkcjonariuszy policji. Rozmówca TVN24 w dwóch zdaniach obrazuje skalę tej patologii.

Może nie uwierzycie, ale są policjanci, którzy przez kilka lat swojej służby nie widzieli na oczy złodzieja. Bo ich zadania ograniczają się do stania pod domem prezesa Kaczyńskiego – mówi doświadczony policjant.

Koniec tego cyrku

Tydzień temu gościem Radia Zet był szef resortu spraw wewnętrznych Marcin Kierwiński. Minister został zapytany, co dalej z miesięcznicami smoleńskimi. Polityk nie pozostawił żadnych złudzeń i zapowiedział koniec utrudnień dla mieszkańców Warszawy.

– Na pewno skończy się patrzenie na te zgromadzenia jako na oficjalne zgromadzenia państwowe. Tak były traktowane przez ostatnie osiem lat – powiedział.

Marcin Kierwiński zapowiedział, że nie będzie już dochodziło do paraliżu ruchu w stolicy. – Na pewno skończy się cały ten jeden wielki cyrk, który mówi, że pół miasta musi być zablokowane, dlatego że pan prezes Kaczyński chce wygłosić przemówienie – zadeklarował. Dodał, że policja będzie się przyglądała miesięcznicom, jeśli zostaną w odpowiednim trybie zgłoszone. Pisaliśmy o tym tutaj.

Źródło: TVN24.pl

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

1 Odpowiedzi na Będzie kontrola! Policyjna ochrona domu Kaczyńskiego pod lupą ministerstwa. „Może nie uwierzycie, ale…”

  1. Horus pisze:

    Totalne nadużywanie służby policji do celów własnych. Należało by zmienić prawo tak, aby policja nie mogła w przyszłości uczestniczyć w takich przedsięwzięciach oraz pseudo działaniach. Zakresy obowiązków i działań na poszczególnych szczeblach funkcjonariuszu powinny być jasno opisane i określone, bez żadnych niedomówień, aby nic nigdy nie miało już takiego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *