Beata Kempa też skomentowała zamach na Słowacji. Od razu uderzyła w… Donalda Tuska. „Rozochaca wyznawców”

Beata Kempa skomentowała sprawę zamachu na premiera Słowacji, Roberta Ficę. Europosłanka szybko zaczęła uderzać w… Donalda Tuska. – Rozochoca zwolenników, wyznawców – zarzucała szefowi polskiego rządu Kempa.

Zamach na Słowacji

W środę 15 maja świat obiegła szokująca informacja ze Słowacji. W miejscowości Handlowa, gdzie odbywało się wyjazdowe posiedzenie słowackiego rządu, doszło do zamachu na premiera kraju Roberta Ficę. Polityk został kilkukrotnie postrzelony i musiał przejść skomplikowaną, kilkugodzinną operację.

Zamachowiec to 71-letni Słowak Juraj C., pisarz i poeta. Został od razu zatrzymany, spędził noc w celi i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa z premedytacją. Grozi mu teraz 25 lat więzienia lub dożywocie. Jego motywy były polityczne. Zamachowiec miał przyznać, że podjął decyzję o zabiciu szefa rządu krótko po wyborach prezydenckich, które wygrał Peter Pellegrini, politycznie bliski Fico.

Kempa uderza w… Tuska

Beata Kempa, która gościła w programie Bogdana Rymanowskiego na antenie Radia ZET, skomentowała wydarzenia ze Słowacji.

Trzeba liczyć się, że w każdej chwili może być sytuacja, jak na Słowacji. Wiele osób odgraża, wygraża nam, przeważnie politykom prawicy i jest na to przyzwolenie obecnie rządzących – oceniła europosłanka. Podkreśliła, że temperatura sportu politycznego w Polsce jest bardzo wysoka.

Zawsze może się znaleźć przy tej temperaturze sporu ktoś, kto wykorzysta sytuację, będzie przeciwnikiem, będzie czuł przyzwolenie kogoś, kogo jest zwolennikiem – stwierdziła Beata Kempa. I przeszła do ataku na premiera Donalda Tuska, który – jej zdaniem – odgrywa dużą rolę w polaryzacji społeczeństwa. Kempie nie podoba się, że Tusk mówi wprost o rosyjskich wpływach w PiS.

Rozochaca zwolenników, wyznawców, którzy czują większy imperatyw, by mocniej atakować – zarzuca premierowi europosłanka. To, że Jarosław Kaczyński nazywał Tuska „niemieckim agentem” już niezbyt ją oburzyło. Oceniła , że to prawa strona sceny politycznej jest bardziej skłonna wiele rzeczy wybaczać, a druga strona jest bezwzględna”. Jak podkreśliła, „hejt, jaki w tej chwili ma miejsce powinien być karany”. Przyznała też, że sama otrzymywała groźby.

Czy polscy politycy są wystarczająco chronieni przed zamachowcami? – zapytał jeszcze Bogdan Rymanowski.

Myślę, że i tak i nie – odpowiedziała Beata Kempa.

Źródło: Radio ZET

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *