Beata Chmielowska-Olech chciała być jak Blanka? Zaśpiewała „bejba”, internauci kpią

Beata Chmielowska-Olech poczuła klimat Eurowizji. Prezenterka „Teleexpressu” zaśpiewała fragmencik piosenki „Solo”.

Blanka kończy na 19. miejscu

Za nami kolejny finał Eurowizji, który w tym roku odbył się w Liverpoolu. Imprezę wygrała Loreen z piosenką „Tatoo”, która reprezentowała Szwecję. Polskich fanów najbardziej interesowała Blanka, która już od preeliminacji wywoływała ogromne kontrowersje.

A właściwie sposób jej wyboru, słabiutka piosenka i jeszcze słabszy wokal.

Także wśród ekspertów w Polsce próżno było szukać zachwytów nad promowaną przez TVP Blanką. Swoje krytyczne opinie na temat kandydatki na wokalistkę wyrażali przed konkursem m.in. Elżbieta Zapendowska czy dziennikarze BBC, którzy nawet po zakończeniu Eurowizji nie odpuścili polskiej reprezentantce. Ale Blanka uniknęła kompromitacji i wypadła przyzwoicie.

We wtorek awansowała do finału Eurowizji, co już trzeba było uznać za sukces, a w sobotę znów zaśpiewała na tyle, na ile umiała, wszystko poparła dużym show i zajęła ostatecznie 19. miejsce. Czy to sukces? W żadnym wypadku, tak może twierdzić co najwyżej TVP. Ale obyło się bez jakiejś wtopy, awans do finału to zawsze sympatyczna sprawa.

Blanka w TVP

Blankę promowała oczywiście telewizja publiczna, która poświęciła jej wiele materiałów. Jeden z nich pojawił się w „Teleexpressie”. Prowadząca program Beata Chmielowska-Olech postanowiła wykorzystać popularność słówka „bejba” (w ten sposób internauci – nieco szyderczo – nazywają Blankę) i w sobotnim wydaniu programu zachęciła do głosowania na „Solo” poprzez krótki zaśpiew.

— Trzymamy kciuki za Blankę. Bejba. Do widzenia — zakończyła prowadząca. Fragment programu od razu trafił do sieci, stając się hitem wśród internautów. Nagranie opublikowane na TikToku ma już ponad 2 mln wyświetleń, a rozbawieni widzowie komentują zachowanie dziennikarki.

„Przepraszam bardzo, ale co to było?; Nie oglądam TVP, ale tym razem było warto; To są te momenty, w których mi szkoda, że nie oglądam wiadomości;Pewnie poszedł jakiś zakład” — pisali internauci.

@o_szkole_w_chmurze

Musiałam xddd #fyr #one #solo #eurovision2023 #bejba #dc #dlaciebie

♬ sonido original – Szkoła w Chmurze🤍☁️

Nietypowe poczucie humoru w „Teleexpressie” zawsze kojarzyło się nam z Maciejem Orłosiem. Jak widać, jego dawna redakcyjna koleżanka chciała podążyć tą samą drogą, ale…sami widzieliście. Wyszło, jak wyszło.

Źródło: kultura.gazetapl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *