Artur Barciś odpowiada na atak propagandowego serialu TVP. „Nie jest to kwestią przypadku”

W jednym z odcinków serialu TVP „Reset”, w którym forsuje się narrację o prorosyjskich działaniach rządu PO-PSL, uderzono w Artura Barcisia i Macieja Maleńczuka. Aktor odpowiada na atak TVP.

TVP od pewnego czasu emituje serial autorstwa Michała Rachonia i Sławomira Cenckiewicza „Reset”. Cel produkcji jest jasny – wmówić widzom, że rząd PO-PSL działał antypolsko i prorosyjsko. Autorzy próbują szokować, zestawiając wydarzenia sprzed lat z dzisiejszej perspektywy, gdy Rosja zaatakowała Ukrainę, pokazując swoje prawdziwe oblicze.

W takim kontekście pokazano w jednym odcinku fragment koncertu z 2010 roku, w którym występowali m.in. Artur Barciś i Maciej Maleńczuk, a na widowni zasiedli Bronisław Komorowski i Dmitrij Miedwiediew.

Elementem tej wizyty był – wówczas niespecjalnie nagłośniony – koncert, którego słuchaczami byli Bronisław Komorowski i właśnie Dmitrij Miedwiediew. Wśród wykonawców m.in. Artur Barciś czy Maciej Maleńczuk – grzmiał narrator „Resetu”. Nietrudno dostrzec, jaki cel przyświecał autorom serialu. Artyści, którzy krytycznie wypowiadają się o PiS śpiewali dla Miedwiediewa, tego samego, który mówi o ataku na Polskę! A że było to 13 lat temu, jeszcze przed aneksją Krymu? To twórców nie interesuje. A przecież znajdą się fotki, gdy uśmiechnięty Lech Kaczyński ściska rękę Siergieja Ławrowa…

Portal Onet skontaktował się z Barcisiem i poprosił o komentarz do sprawy.

Nie dam się wciągnąć w ten polityczny konflikt. Bynajmniej nie było to, jak sugeruje TVP, wydarzenie tajne, nikt nie próbował niczego ukryć. Koncert, o którym wspomina TVP, odbył się w momencie, kiedy wszyscy mieliśmy nadzieję na poprawę stosunków z Rosją i jej zwrot w stronę Zachodu. Niestety to się nie udało, może byliśmy naiwni? – powiedział aktor. – Wystąpiliśmy jako artyści śpiewający piosenki Włodzimierza Wysockiego, nie było w tym nic złego. Ciekawe, że akurat ja i Maciej Maleńczuk zostaliśmy wymienieni przez Telewizję Polską spośród dużego grona. Domyślam się, że nie jest to kwestią przypadku, ale nie będę nazywał tych mechanizmów, by nie zaogniać i tak wciąż niebezpiecznie narastającego sporu politycznego – dodaje Barciś.

Źródło: Onet

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

2 Odpowiedzi na Artur Barciś odpowiada na atak propagandowego serialu TVP. „Nie jest to kwestią przypadku”

  1. sam pisze:

    Pietia, naucz się polskiego, ze słuchu słabo ci wychodzi. I translator też masz słaby…

  2. Piotr pisze:

    Nic nie jest dziełem przypadku, również czczucie na Polskę i Polaków przez robotników crowd media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *