Antyżenady tygodnia cz. 2. Duda sporo namieszał

Antyżenady tygodnia. Zapraszamy do lektury!

Miejsce 3

Czarna księga

Lewica zapowiedziała stworzenie „Czarnej księgi”, która będzie podstawą do rozliczenia 8 lat rządów Zjednoczonej Prawicy. Pracami prawniczek i prawników kieruje poseł Krzysztof Śmiszek, a prace nad dokumentem mają potrwać przez najbliższe sześć miesięcy. „Czarna księga” ma się składać z gotowych aktów oskarżenia, które zostaną przekazane prokuraturze. Pojawiły się pierwsze nazwiska, która na pewno się w niej znajdą.

Przede wszystkim do rozliczenia może się szykować była premier Beata Szydło, ale zapewne wiele nie będzie jej ustępował Mateusz Morawiecki. Jarosław Kaczyński także może się spodziewać gorącej rozprawki na swój temat. Podobnie jak Adam Niedzielski.

<!–nextpage–>

Miejsce 2

Andrzej Duda

Kaczyńskiemu i Ziobrze przez ostatnie 8 lat nie udało się dopaść Donalda Tuska. Ostatnim pomysłem na ściganie byłego premiera jest komisja mająca się zająć badaniem rosyjskich wpływów w Polsce. I tu zaczynają się pojawiać pierwsze zgrzyty w łonie Zjednoczonej Prawicy. Posłanka Solidarnej Polski Anna Maria Siarkowska zagłosowała przeciwko powołaniu komisji. Siarkowska została za to wyrzucona ze składu Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych i Komisji Obrony Narodowej. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, bo z Pałacu Prezydenckiego płynie pomruk niezadowolenia. Według ustaleń Gazeta.pl, niektóre zapisy ustawy o komisji budzą sceptycyzm w Andrzeja Dudy. Chodzi o zakaz sprawowania funkcji publicznych, którym PiS będzie chciało wychłostać Donalda Tuska.

<!–nextpage–>

Miejsce 1

Czołgi dla Ukrainy

Andrzej Duda podczas wizyty we Lwowie oświadczył, że Polska dostarczy Ukrainie kompanię czołgów Leopard2 w ramach budowania międzynarodowej koalicji. Chodzi o 14 sztuk. Decyzja spotkała się z dużą aprobatą ze strony Białego Domu. Do koalicji przystąpiła także Wielka Brytania, która poinformowała, że przekaże Ukrainie 14 czołgów Challenger 2. W najbliższym czasie Londyn przeprowadzi szkolenie ukraińskich czołgistów z obsługi pancernego sprzętu.

Przyszły tydzień będzie na pewno stał pod znakiem przegłosowanej ustawy sądowniczej. Teraz pojawią się rytualne zaklęcia polityków PiS, żeby Senat zabrał się do pracy nad ustawą i szybko odesłał ją do Sejmu. Nagle zaczęło się spieszyć Mateuszowi Morawieckiemu, który przez ostatnie prawie 2 lata gwizdał sobie na środki z KPO. Z niecierpliwością czekamy także na rozwój sytuacji na opozycji. Rozłam dokonany przez Szymona Hołownię może mieć znaczący wpływ na budowanie list wyborczych. Politycy PO i Lewicy mówią wprost o utracie zaufania do lidera Polski 2050. Prognozujemy, że Szymon Hołownia może zostać ociosany z miejsc na listach do Senatu, gdzie opozycja chce startować w jednym bloku.

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *