Andrzej Duda zmiażdżony przez Polaków. Najnowszy sondaż nie pozostawia wątpliwości

Jak wynika z nowego badania IBRiS wykonanego dla „Rzeczpospolitej”, wyborcy coraz gorzej oceniają prezydenta. Andrzej Duda ma tracić przez swoją współpracę z PiS.

Andrzej Duda przykleił się do PiS

Andrzej Duda dał szansę Mateuszowi Morawieckiemu i to jego wyznaczył na premiera. I to mimo tego, że jest już pewne, że PiS nie utworzy nowego rządu. Nie podoba się to Polakom.

– Prezydent za bardzo przykleił się do PiS – skomentował nowe, słabe wyniki sondażowe prezydenta prof. Jarosław Flis, socjolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Spójrzmy na suche dane. Okazuje się, że aż 58,8 proc. Polaków źle ocenia prezydenta, a dobrze tylko 32,5. Z kolei 8,8 proc. respondentów nie ma zdania w sprawie „oceny działania prezydenta Andrzeja Dudy wobec nowej większości parlamentarnej”.

Andrzeja Dudę dobrze oceniają wyborcy PiS, a negatywnie ci, którzy poparli Koalicję Obywatelską (98 proc.), Lewicę (94 proc.), Trzecią Drogę (73 proc.) i Konfederację (72 proc.).

Okiem eksperta

Zdaniem ekspertów od PR polityków ostatnie działania Pałacu Prezydenckiego są chaotyczne i po prostu złe.

Działania Andrzeja Dudy i jego „wiceprezydenta” Marcina Mastalerka przynoszą skutek odwrotny do zamierzonego – powiedział rp.pl dr Mirosław Oczkoś, ekspert do spraw wizerunku politycznego.

I faktycznie, Duda z jednej strony poparł Morawieckiego, z drugiej Mastalerek zasugerował niedawno, że lider całego obozu – Jarosław Kaczyński – powinien odejść z polityki. Sprawia to wrażenie chaotycznego podejścia do polityki.

Notowania prezydenta będą szły w dół, bo zainwestował za bardzo w PiS, zarówno w trakcie ostatnich lat rządów PiS, jak i podczas kampanii parlamentarnej i po niej, co widzimy każdego dnia, a czego zwieńczeniem będzie zaprzysiężenie nowego rządu, który nie będzie w stanie rządzić – zwraca uwagę dr Oczkoś.

Przyszłość Dudy

Duda gra nadal na PiS, bowiem liczy chyba, że zastąpi Kaczyńskiego w roli lidera PiS. W 2025 r. przestanie być prezydentem. Jest za młody na politycznego emeryta. Niektórzy w jego wieku dopiero zaczynali karierę w polityce. Co więc zrobi? Zapewne będzie walczył o pozycję w partii. Może zbuduje swoją. Inne sprawa, że dziś wydaje się, że nie ma ani na jedno, ani na drugie dużych szans.

Źródło: rp.pl

Jacek Walewski

Od wielu lat publikuję artykuły na różne tematy: począwszy od polityki, ekonomii i nowych technologii po popkulturę. W przeszłości współpracowałem z m.in. Magazynem Gitarzysta czy Esensja.pl Obecnie oprócz pisania dla Crowd Media, publikuję swoje artykuły na Bitcoin.com i Cryps.pl Jestem autorem tysięcy artykułów dot. wyżej wspomnianych kwestii.
Politykę poznawałem "od kuchni", współpracując z posłem Mirosławem Suchoniem (Polska 2050) i posłanką Mirosławą Nykiel (PO). Działałem także społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

1 Odpowiedzi na Andrzej Duda zmiażdżony przez Polaków. Najnowszy sondaż nie pozostawia wątpliwości

  1. Piotr pisze:

    Coś się panu popieprzyło. Rozumiem, że musi pan codziennie składać hołdy ryżemu, ale przecież są granice lizusostwa. A Polakami papugo nie wycieraj sobie swojej jewropejskiiej gębusi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *