Ależ się dostało Dudzie! Nowacka nie miała litości dla prezydenta, mocne słowa. „Uważa kobiety za…”

Barbara Nowacka zbulwersowana wetem Andrzeja Dudy ws. tabletki „dzień po” bez recepty. W rozmowie z TVN24 nie gryzła się w język.

Burza po decyzji prezydenta

Ministra edukacji Barbara Nowacka pokładała duże nadzieje w projekcie ustawy, która miała wprowadzić tabletkę „dzień po” bez recepty. Projekt został jednak zawetowany przez prezydenta, co odbiło się burzą w mediach. Andrzej Duda oraz jego kancelaria uzasadnili tę decyzję ty, że dostęp do antykoncepcji awaryjnej miałyby „od ręki” dziewczęta mające od 15 do 18 lat, czyli – ich zdaniem – za młode.

Ministra odniosła się do postawy prezydenta w rozmowie z TVN24.

Przecież mówimy o osobach nieletnich, które w świetle polskiego prawa są na tyle dorosłe, żeby móc zajmować się dzieckiem. Dziewczynki mogą rodzić w Polsce dzieci i mogą się potem tym dzieckiem w pełni zajmować, mogą podać leki – uzasadniała Nowacka.

Posłanka bezpośrednio przyznała, że Duda „jest znany ze swojego mizoginizmu” i swojego specyficznego postrzegania roli kobiety w społeczeństwie.

Podejrzewam, że uważa kobiety w ogóle za istoty niedojrzałe, a już szczególnie nastolatki – stwierdziła.

Duda uderza w kobiety

Według Nowackiej prezydent użył pretekstu wieku aby ponownie uderzyć w kobiety.

– Polki się też na to nie nabiorą. Pokazał, jak wygląda cały ten obóz PiS-u. Pod płaszczykiem hipokryzji znowu uderzają w kobiety i w ich bezpieczeństwo, bo pigułka „dzień po” to jest zapewnienie kobiecie, która jest w sytuacji kryzysowej, awaryjnej, takiego bezpiecznika – podkreślała ministra edukacji.

Konrad Piasecki przytoczył słowa prezydenta, którymi zapewniał, że podpisze ustawę dotyczącą pigułki „dzień po”, tylko wtedy, kiedy będzie ona dotyczyć osób pełnoletnich.

Serio pan w to wierzy? Opowiadał wielokrotnie rzeczy, którymi na pewno bardzo by się chciał zająć — to się po prostu nigdy nie wydarza – odparła ministra.

Nowacka uznała argumentacje Dudy za totalnie niezasadną.

– Refleksją pana Dudy jest to, że pigułka „dzień po” nie powinna być dozwolona i za pretekst podaje kwestie wieku. Podaje za argument, że on się nie zgadza, żeby nastolatki miały do niej dostęp – podkreśliła ministra, jednocześnie dodając, że ministra zdrowia Izabela Leszczyńska prawdopodobnie jeszcze dzisiaj przedstawi do konsultacji rozporządzenie. Miałoby ono pomóc młodym dziewczynom w kryzysie na podstawie prawa farmaceutycznego.

Źródło: TVN24

Avatar photo
Malwina Kawenczyńska

Moja droga do świata mediów czytanych rozpoczęła się od fascynacji ludzkimi historiami i ich wpływem na społeczeństwo. Mimo wieloletniego doświadczenia w świecie HR, zawsze byłam związana ze słowem pisanym. Od tworzenia własnych artykułów, kierowanych do wielu branży zawodowych, poprzez relacje eventowe, aż do artykułów związanych z lifestylem oraz biznesem. Od wielu lat jestem zafascynowana wpływem trendów, kultury, zdrowego stylu życia oraz polityki na nasze codzienne doświadczenia.

2 Odpowiedzi na Ależ się dostało Dudzie! Nowacka nie miała litości dla prezydenta, mocne słowa. „Uważa kobiety za…”

  1. Włodzimierz pisze:

    Jeżeli sex z 15 to latką jest dozwolony w polskim prawie to czemu nie antykoncepcja? Zaproponowałbym dudusiowi ustawę o zakazie sprzedaży prezerwatyw osobom poniżej 18 lat ale on tego nie kuma 😉

  2. Valdi pisze:

    Duda zawsze lizał zadki klerowi i robi to co mu każą, facet bez kręgosłupa o jajach nie wspomnę bo te są w zaniku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *