Co ten papież?! Franciszek zszokował wulgarną wypowiedzią o gejach, teraz przeprasza. „Nie zamierzał obrazić”

Papież Franciszek przeprosił. Choć tylko „tych, którzy poczuli się urażeni”. Tak, wiem, wiem, uwielbiacie to sformułowanie. O co zaś dokładnie chodzi? O to, że Głowa Kościoła powiedziała wcześniej słowo za dużo.

Papież Franciszek mówi o „p***łach”

Sprawa zaczęła się od tego, że włoskie media poinformowały, że kilka dni temu odbyło się zamknięte spotkanie władz Kościoła. Papież Franciszek rozmawiał z biskupami o tym, czy homoseksualiści powinni być przyjmowani do seminariów.

Debata musiała być gorąca. Jeden z biskupów miał zapytać papieża, czy powinien godzić się na to, by w seminariach byli geje. Franciszek był przeciwko i dodał, że „gej może ryzykować prowadzenie podwójnego życia”.

Zauważył, że już teraz w niektórych seminariach może być za dużo… „frociaggine”. To ostatnie słowo to po włosku „p***dał”.

I rozpętało się piekło! Co w kontekście tego, kogo Franciszek reprezentuje na Ziemi, jest dość… zabawne. Zresztą sami biskupi uważają, że papież tylko żartował. Oni sami – jak opowiadają anonimowo prasie – jednak wcale się nie zaśmiali. Jedno ze źródeł uważa, że głowa Kościoła mogła nie wiedzieć, że „frociaggine” to określenie obraźliwe.

I’m sorry

O PR trzeba jednak dbać! Już  wtorek po południu pojawiło się oświadczenie w tej sprawie. Opublikował je dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.

– Papież Franciszek jest świadomy artykułów, które ukazały się niedawno na temat rozmowy, za zamkniętymi drzwiami, z biskupami Konferencji Episkopatu Włoch. Papież nigdy nie zamierzał obrażać ani wyrażać się w kategoriach homofobicznych i przeprasza tych, którzy poczuli się urażeni użyciem terminu zreferowanego przez innych – czytamy w dokumencie.

Zabawne jest zwłaszcza sformułowanie, że papież przeprasza tych, którzy „poczuli się urażeni”.

Zacytowano też wielokrotnie powtarzane przez papieża słowa o tym, że „w Kościele jest miejsce dla wszystkich, dla wszystkich! Nikt nie jest bezużyteczny, nikt nie jest zbędny, dla wszystkich jest miejsce. Takich, jacy jesteśmy, wszystkich”.

Nieoficjalna wypowiedź Franciszka kontrastuje z jego wizerunkiem dość liberalnego papieża.

Źródło: wprost.pl

Jacek Walewski

Od wielu lat publikuję artykuły na różne tematy: począwszy od polityki, ekonomii i nowych technologii po popkulturę. W przeszłości współpracowałem z m.in. Magazynem Gitarzysta czy Esensja.pl Obecnie oprócz pisania dla Crowd Media, publikuję swoje artykuły na Bitcoin.com i Cryps.pl Jestem autorem tysięcy artykułów dot. wyżej wspomnianych kwestii.
Politykę poznawałem "od kuchni", współpracując z posłem Mirosławem Suchoniem (Polska 2050) i posłanką Mirosławą Nykiel (PO). Działałem także społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *