Złe wieści dla Brudzińskiego. Popularny „Jojo” przegrał w sądzie i teraz musi przepraszać. Poszło o TEGO tweeta

Szef sztabu wyborczego PiS Joachim Brudziński przegrał w sądzie. Musi przeprosić Fundację Otwarty Dialog i jej założycieli — Ludmiłę Kozłowską i Bartosza Kramka. O co dokładnie poszło? I jaki wyrok usłyszał polityk?

Joachim Brudziński przegrał w sądzie

Chodzi o tweet z 2019 r., w którym Brudziński zasugerował, że wspomniana fundacja zajmuje się praniem brudnych pieniędzy.
Za to, jak się okazuje bezpodstawne, oskarżenie musi zapłacić teraz łącznie 30 tys. zł zadośćuczynienia. Do tego musi opublikować na Twitterze przeprosiny, które mają być tam widoczne przez dwa miesiące. Wyrok nie jest jednak prawomocny.
Przypomnijmy dokładną treść postu. Polityk PiS napisał: „Hej, hej obrońcy »europejsko-kazachskich« cwaniaczków od »wyłączania rządu«, wiecie już, że jesteście pożytecznymi idiotami? Wiecie, że grudniowy »cud zmartwychwstania« pana D. i świeczki z Rossmanna to wszystko za praną, brudną kasę? Lusia i jej tolerancyjny mąż raczej Nobla nie dostaną”.

Skąd jednak pomysł, by oskarżyć organizację w taki sposób? Czy polityk niemal wyssał to z palca. Nie. To nawiązanie do tez z raportu z 2018 r., który został napisany przez specjalną komisję śledczą ówczesnego parlamentu Mołdawii. Fundacja Otwarty Dialog miała – zdaniem autorów dokumentu – rzekomo nielegalnie finansować partie opozycyjne w Mołdawii. Potem jednak władze kraju wycofały raport i określiły go jako „plamę na sumieniu mołdawskiego parlamentaryzmu”.

Zdecydowanie obraźliwy post

Sąd uznał wpis Brudzińskiego za „zdecydowanie obraźliwy”. Dodał, że tweet polityka PiS mógł narazić organizację i jej założycieli na utratę zaufania w Polsce i innych krajach.
Wyrok ilustruje kwalifikacje moralne Joachima Brudzińskiego jako szefa sztabu PiS, a także to, co sobą reprezentują kadry tej partii — skomentował wyrok Onetowi szef Fundacji Otwarty Dialog Bartosz Kramek. — Nie jesteśmy tym rozstrzygnięciem w żaden sposób zaskoczeni. To już piąty przypadek, gdy wygrywamy proces o naruszenie dóbr osobistych z PiS lub agendami tej partii, jak choćby TVP — wskazuje. — Decyzja sądu dowodzi, że słowa mają swoją wagę, że nikt nie może rzucać kalumnii bezkarnie — dodał.
Źródło: Onet.pl
Jacek Walewski

Od wielu lat publikuję artykuły na różne tematy: począwszy od polityki, ekonomii i nowych technologii po popkulturę. W przeszłości współpracowałem z m.in. Magazynem Gitarzysta czy Esensja.pl Obecnie oprócz pisania dla Crowd Media, publikuję swoje artykuły na Bitcoin.com i Cryps.pl Jestem autorem tysięcy artykułów dot. wyżej wspomnianych kwestii.
Politykę poznawałem "od kuchni", współpracując z posłem Mirosławem Suchoniem (Polska 2050) i posłanką Mirosławą Nykiel (PO). Działałem także społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

8 Odpowiedzi na Złe wieści dla Brudzińskiego. Popularny „Jojo” przegrał w sądzie i teraz musi przepraszać. Poszło o TEGO tweeta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *