Ziobro stracił immunitet, w PiS dostali białej gorączki. Nawet prezes wysmażył wpis! „Szczyt zakłamania”

Źródło: Janusz Jaskółka/yt/screen
Stało się: Sejm zdecydował, że Zbigniew Ziobro i Marcin Romanowski mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej. PiS nadal broni kolegów i jest oburzone tym, co zaszło.
Ziobro i Romanowski bez immunitetów
Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i jego współpracownik Marcin Romanowski w końcu się doigrali: W czwartek Sejm przegłosował uchylenie im immunitetów, w wyniku czego mogą zostać zatrzymani i pociągnięci do odpowiedzialności karnej. To scenariusz o tyle realny, że aresztowania Ziobry chce komisja śledcza ds. afery Pegasusa, z Romanowskim będzie o tyle trudniej, że nadal przybywa on na Węgrzech, gdzie otrzymał azyl polityczny.
PiS oburzone
Nowogrodzka przyjęła odebranie immunitetów posłom z oburzeniem. Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, „za nami kolejny popis bezczelności Tuska i całej jego ekipy”.
– Mówią o tym, że uczciwi nie mają się czego bać, a ręka w rękę bronią immunitetów swoich posłów. Czyżby nie mieli argumentów na swoją obronę?! Szczytem zakłamania jest zgoda na areszt i doprowadzenie przed nielegalną pseudokomisję ministra Ziobro, który uprzednio stawił się na jej wezwanie, ale celowo nie został wpuszczony na salę; Słowa „kończ, już kończ, bo zaraz wejdzie” najlepiej obrazują jakie były rzeczywiste intencje tego politycznego teatru – napisał na X prezes PiS.
Za nami kolejny popis bezczelności Tuska i całej jego ekipy. Mówią o tym, że uczciwi nie mają sie czego bać, a ręka w rękę bronią immunitetów swoich posłów. Czyżby nie mieli argumentów na swoją obronę?!
Szczytem zakłamania jest zgoda na areszt i doprowadzenie przed nielegalną…— Jarosław Kaczyński (@OficjalnyJK) February 20, 2025
Sam Ziobro nadal upiera się, że komisja śledcza jest nielegalna. Nic więc nowego nie wymyślił.
Minister @ZiobroPL: Wszyscy stojący na gruncie prawa mówią, że komisja ds. Pegasusa jest komisją nielegalną. pic.twitter.com/t6zpNCd0UH
— Suwerenna Polska (@Suwerenna_POL) February 19, 2025
Wtóruje mu Elżbieta Witek. – Żadne argumenty nie trafiają do posłów Koalicji 13 grudnia i nie trafią, z jednego powodu. My trzymamy się prawa, oni je łamią, zgadzając się na to, co publicznie ogłaszał Donald Tusk – ogłosiła na X.
Zadne argumenty nie trafiają do posłów @koalicja13grudnia i nie trafią, z jednego powodu. My trzymamy się prawa, oni je łamią, zgadzając się na to, co publicznie oglaszał Donald Tusk. https://t.co/pJyFtokC4w
— Elżbieta Witek (@elzbietawitek) February 20, 2025
Kolegi z obozu bronił też Michał Wójcik, który przedstawił zaskakujący ciąg myślowy: uznał, że rządzący chcą, by Ziobro trafił do aresztu, bo są… nieudacznikami. – Od 14 miesięcy nie radzicie sobie z sytuacją w Polsce – dodał w czasie prac sejmowej komisji, która zajmowała się sprawą byłego ministra.
Poseł @mwojcik_: W przypadku ministra Zbigniewa Ziobro robicie wszystko, żeby był w areszcie. Dlaczego? Bo jesteście nieudacznikami. Od 14 miesięcy nie radzicie sobie z sytuacją w Polsce. pic.twitter.com/aZwJrrMccP
— Suwerenna Polska (@Suwerenna_POL) February 20, 2025
Wszystkich przebił jednak chyba Mariusz Gosek, który ogłosił, że jest solidarny z Ziobrą i użył w tym celu loga Solidarności…
#Ziobro 🇵🇱 pic.twitter.com/WrAXExUa6H
— Mariusz Gosek #NAWROCKI2025🇵🇱 (@MariuszGosek) February 20, 2025
Źródło: X