Ziobro grozi Tuskowi więzieniem, internauci szybko sprowadzili go na ziemię. „Jeżeli przez 8 lat…”

Donald Tusk skomentował pierwszy wniosek o uchylenie immunitetu Michałowi Wosiowi. W odpowiedzi Zbigniew Ziobro zaczął przynudzać.

We wtorek 28 maja minister sprawiedliwości prokurator generalny Adam Bodnar poinformował, że do Sejmu został skierowany pierwszy wniosek o uchylenie immunitetu.

Skierowanie wniosku o uchylenie immunitetu ma związek z przekroczeniem uprawnień, do których doszło przy zakupie oprogramowania Pegasus. Główne zarzuty to: nadużycie funkcji, nadużycie zaufania publicznego oraz wyrządzenie szkody majątkowej o wielkich rozmiarach – poinformował ministerstwo sprawiedliwości.

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia w programie „Fakty po faktach” w TVN24 powiedział, że wniosek przejdzie teraz rutynową procedurę. W czerwcu temat powinien być już ogarnięty.

Nie wyobrażam sobie, żeby to wykroczyło poza kolejny Sejm czerwcowy. Myślę, że w czerwcu powinniśmy mieć tę sprawę przegłosowaną – zadeklarował.

Internet kpi z Ziobry

Premier Donald Tusk na platformie X napisał o „zorganizowanej grupie Ziobry” i doprowadził tym byłego ministra sprawiedliwości do białej gorączki.

Jest pierwszy wniosek o uchylenie immunitetu wobec członka zorganizowanej grupy Ziobry. Pierwszy – pisze szef rządu.

Odezwał się szef rodziny Soprano, na którą prokuratura zebrała mocne dowody: Nowak – 5 mln zł łapówki, Karpiński – 5 mln zł, Gawłowski – 730 tys zł, a Grodzki 1,5 mln zł korupcyjnych wyłudzeń. Ale i sam boss doczeka się zarzutów kryminalnego przejęcia prokuratury i mediów publicznych – to co najmniej art. 231 par. 2 Kodeksu karnego – czyli 10 lat więzienia za przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i osobistej – skomentował Zbigniew Ziobro.

Co na to internet? Zieeew. Użytkowniczki i użytkownicy platformy X przypomnieli ministrowi, że miał 8 lat na przeprowadzenie spraw przez prokuraturę i sądy i nic mu z tego nie wyszło.

Jeżeli przez 8 lat ukrywał głowę rodziny Soprano, nie doprowadził do jego oskarżenia czy skazania to jest pan równie winny pomocnictwa w jego działalności. Na to chyba jest jakiś paragraf KK, prawda? – pyta Tomasz Janusz.

Kłamco Ziobro, twoi najemnicy nic nie mają. Spotkamy się w sądzie. Będzie ciebie to dużo kosztować – napisał Stanisław Gawłowski.

Źródło: Media

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

2 Odpowiedzi na Ziobro grozi Tuskowi więzieniem, internauci szybko sprowadzili go na ziemię. „Jeżeli przez 8 lat…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *