Żenady i antyżenady cz. 41. Posłanka PiS bohaterką tygodnia

Andrzej Duda rzutem na taśmę wygrał ranking na najbardziej żenującą postać tygodnia. Posłanka PiS przez przypadek powiedziała prawdę.

Żenady

Miejsce 3

Pałac Prezydencki

To kolejne zestawienie, w którym dominuje Pałac Prezydencki i Andrzej Duda. Premier Donald Tusk wrzucił w media społecznościowe fragment artykułu z CNN, który mówił, że szef rządu jest zdeterminowany w przywracaniu demokracji. Premierowi odpowiedział Andrzej Duda, ale nie to jest najbardziej żenujące w tej historii.

Łukasz Rzepecki i Marcin Mastalerek w odpowiedzi zaczęli zachowywać się jak dzieci. Umieścili na platformie X zdjęcie Donalda Tuska z Władimirem Putinem, bo doszli do wniosku, że tak dopieką Donaldowi Tuskowi. Obaj nie przysporzyli powagi głowie państwa, a raczej pokazali poziom Marka Suskiego i Dominika Tarczyńskiego. Pałac Prezydencki zapukał w dno od spodu.

Miejsce 2

Start PiS-owskiej kampanii

W ubiegły weekend wystartowała kampania samorządowa Prawa i Sprawiedliwości. Politycy PiS ruszyli na spotkania i wszyscy mają dejavu, bo już to widzieli przez cały ubiegły rok. Co widzieli? Nowogrodzka nie zmieniła ani o milimetr swojej koncepcji z wyborów parlamentarnych, która zawiodła ich w ławy opozycji. Partia szczuje, partia miota wokół nienawiścią, Donald Tusk jest znowu Adolfem Hitlerem, a Polki i Polacy czytający „Gazetę Wyborczą” i oglądający TVN mają w głowie siano. Nie jest to przepis na wyborczy sukces.

Miejsce 1

Krym

Andrzej Duda udzielił wywiadu „Kanałowi Zero”, w którym mówił m.in. o sytuacji geopolitycznej. W pewnym momencie Dudę zapytano, czy jego zdaniem Ukraina odzyska okupowany Krym. – Trudno mi na to pytanie odpowiedzieć. Nie wiem czy odzyska Krym, ale wierzę, że odzyska Donieck i Ługańsk – odparł Andrzej Duda. – Krym jest miejscem szczególnym, również ze względów historycznych. Ponieważ w istocie, jeśli popatrzymy historycznie, to przez więcej czasu był w gestii Rosji – dodał prezydent. Te słowa wywołały burzę i są już cytowane przez rosyjskie portale.

Antyżenady

Miejsce 3

WOŚP i ministerstwo edukacji

W ubiegłą niedzielę odbył się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a jednym z jego efektów będzie wprowadzenie do szkół obowiązkowych zajęć z pierwszej pomocy. Minstra edukacji Barbara Nowacka zapowiada, że będą się odbywały w ramach godziny wychowawczej. Ministerstwo Edukacji Narodowej prowadzi w tej sprawie szerokie konsultacje. WOŚP wyposaży szkoły w odpowiednie materiały edukacyjne. – Od 1 września 2024 r. w szkołach podstawowych, w ramach zajęć z wychowawcą będą realizowane zagadnienia dotyczące pierwszej pomocy – informuje resort.

Miejsce 2

Rozprawa z TK

Podpisanie i odesłanie budżetu do Trybunału Konstytucyjnego przez Andrzeja Dudę, podziałało determinująco na „Koalicję 15 października”. Nie mówimy, że obóz władzy nie ma determinacji, ale chodzi o przyspieszenie w sprawie rozprawy z Trybunałem Konstytucyjnym mgr Julii Przyłębskiej. Już w tym tygodniu Sejm ma przegłosować dwie uchwały, które stanowią, że osoby powszechnie nazywane dublerami – Mariusz Muszyński, Jarosław Wyrembak i Justyn Piskorski – nigdy nie były i nie są sędziami TK. Do tego sędziami nie byli i nie są także ani Krystyna Pawłowicz, ani Stanisław Piotrowicz. Będzie się działo.

Miejsce 1

Olga Semeniuk-Patkowska

Posłanka PiS Olga Semeniuk-Patkowska także rzutem na taśmę znalazła się w rankingu i przyznajemy jej pierwsze miejsce. W sobotniej audycji „Wybory w TOKu” padły słowa, które zadziwiły całą Polskę. Do tej pory obóz Zjednoczonej Prawicy uważał, że Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik nadal są posłami i powinni uczestniczyć w obradach Sejmu. Posłanka PiS oświadczyła, że „teraz już nikt nie kwestionuje tego, że panowie Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński utracili te mandaty”. Jej słowa brzmią jak przewrót kopernikański. Pisaliśmy o tym tutaj.

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *