Wielka awantura w studio TVP! Takiej reakcji eksperta nikt się nie spodziewał. „Człowieku, sam jesteś dziki!”

Do żywiołowych dyskusji w programie Elżbiety Jaworowicz wszyscy są przyzwyczajeni. Ale tym razem skutek awantury na antenie TVP zadziwił widzów.

Sprawa czy szopka dla reportera?

„Sprawa dla reportera” jest stały punktem ramówki TVP – aż trudno w to uwierzyć – od 1984 r. Elżbieta Jaworowicz od samego początku jest twarzą programu, który z całą pewnością pomógł wielu osobom, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie.

Jednak ostatnimi czasy czwartkowe wieczory z dziennikarką i jej gośćmi dają momentami efekty piorunujące jak wypicie litra mleka i zagryzienie go kilkoma ogórkami kwaszonymi. Zaczyna się od dziwnego wiercenia w brzuchu, potem występują poty, a kończy się sami wiecie jak.

Ok, czasami poruszane sprawy są warte uwagi i pokazują bezduszność prawa. Ale często mamy nieodparte wrażenie, że autorzy programu kręcą bekę z ludzkich nieszczęść. Jak inaczej interpretować finałowe występy gwiazd disco polo czy prawiczno-moralne rady takich autorytetów jak – z całym szacunkiem – Krzysztof Zanussi lub Michał Wiśniewski.

Wielka kłótnia, czyli Ikonowicz vs. Kaszewiak

Stałym punktem programu są też oczywiście ożywione dyskusje ekspertów i słowne utarczki. Nie inaczej było w ostatnim wydaniu „Sprawy dla reportera”. Jedną z bohaterek odcinka była pani Maria skonfliktowana z właścicielką mieszkania, które nielegalnie zajmuje. Efekt? Zamiast pomocy dostała awanturę, bo w studiu TVP doszło nie tylko do ostrej wymiany zdań między ekspertami, ale i próby wzajemnego zakrzyczenia się.

Z jednej strony barykady znalazł się Piotr Ikonowicz, który jednoznacznie opowiedział się po stronie kobiety bezprawnie zajmującej lokal. Z drugiej był znany i lubiany mecenas Piotr Kaszewiak. – Ona nie jest dzikim lokatorem. Człowieku, sam jesteś dziki! No nie wyzywaj kobiety! – wypalił w pewnym momencie Ikonowicz.

Kaszewiak nie wytrzymał. – Jak pan kpi i wyzywa, to uważam, że dla mnie dzisiaj miejsca tu nie będzie. Dlatego przepraszam państwa serdecznie, że próbowałem przedrzeć się z prawdą, proszę słuchać tych, co najgłośniej krzyczą podsumował mecenas i opuścił studio TVP.

Już w następny czwartek kolejna odsłona tego niezwykłego programu interwencyjnego. Czekamy na więcej.

Źródło: o2.pl

2 Odpowiedzi na Wielka awantura w studio TVP! Takiej reakcji eksperta nikt się nie spodziewał. „Człowieku, sam jesteś dziki!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *