Ważny minister z PiS wolałby, żeby TEN film zniknął z sieci. Nagranie z Błaszczakiem podbija internety [WIDEO]

Poseł KO Cezary Tomczyk przypomniał wystąpienie Mariusza Błaszczaka z 2015 roku. Polityk PiS tłumaczył wtedy, dlaczego klub PSL nie będzie miał swojego wicemarszałka. „Minister (jeszcze) Mariusz Błaszczak dałby wiele, żeby film który wam pokaże zniknął z sieci… PiS ma czelność mówić coś o wicemarszałkach Sejmu? Zobaczcie sami” – zachęcał na portalu X polityk KO.

Cezary Tomczyk wypomina Błaszczakowi jego słowa z 2015 r.

Jak na razie w prezydium Sejmu X kadencji nie ma nikogo z PiS.

Partia przedstawiła kandydaturę Elżbiety Witek, ale ta nie została zaakceptowana przez większość posłów. Sprawie przyjrzał się Cezary Tomczyk z KO.

Teoretycznie dobrym obyczajem jest to, by każda partia miała swojego reprezentanta w prezydium. Tyle że samo PiS na początku VIII kadencji nie chciało, by ludowcy mieli wicemarszałka. Mariusz Błaszczak uzasadniał wtedy na forum parlamentu projekt uchwały obniżającej liczbę wicemarszałków do pięciu. Ten przeszedł przez Sejm i PSL nie miał nikogo w prezydium.

Ludowcy chcieli wtedy, by wicemarszałków było siedmiu: trzech z PiS oraz po jednym z pozostałych klubów – PO, Kukiz ’15, Nowoczesnej Ryszarda Petru i właśnie PSL.

Błaszczak uważał, że konieczne są jednak oszczędności „w wydatkowaniu pieniędzy publicznych”. – Miejmy świadomość tego, że dodatkowe dwa stanowiska wicemarszałków oznaczają dodatkowe wydatki – tłumaczył.

– Dzisiaj sytuacja jest skrajnie inna – przyznał poseł Tomczyk. – Bo PiS powinien mieć swojego wicemarszałka Sejmu. Ale czy powinna to być pani Elżbieta Witek? – zastanawiał się. Odpowiedział fragmentem nagrania z obrad Sejmu. Przypomniał nim „reasumpcję głosowania”, która została zarządzona przez ówczesną marszałek Witek. Zdaniem posła KO „człowiek który łamie prawo, który łamie konstytucję, który łamie kręgosłupy innych ludzi, nigdy nie powinien zasiadać na tak wysokim stanowisku. Co do tego, chyba wszyscy się zgadzamy”.

W co gra PiS?

PiS celowo wystawił chyba Witek, bowiem wiedział, że ta przepadnie w głosowaniu. Teraz może zarzucać KO, Lewicy i Trzeciej Drodze, że siły te nie grają w sposób demokratyczny. Kaczyński od początku tej kadencji bardzo cynicznie.

Źródło:

Jacek Walewski

Od wielu lat publikuję artykuły na różne tematy: począwszy od polityki, ekonomii i nowych technologii po popkulturę. W przeszłości współpracowałem z m.in. Magazynem Gitarzysta czy Esensja.pl Obecnie oprócz pisania dla Crowd Media, publikuję swoje artykuły na Bitcoin.com i Cryps.pl Jestem autorem tysięcy artykułów dot. wyżej wspomnianych kwestii.
Politykę poznawałem "od kuchni", współpracując z posłem Mirosławem Suchoniem (Polska 2050) i posłanką Mirosławą Nykiel (PO). Działałem także społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *