TVP tłumaczy się z udziału córki Kurskich w spocie. Jego producentką jest…Joanna Kurska

Córka Jacka i Joanny Kurskich wystąpiła w spocie nagranym z okazji 30. edycji akcji charytatywnej „Reklama Dzieciom”. Sposób, w jaki się tam znalazła, budzi kontrowersje.

Córka Kurskich w spocie

Anna Klara Teodora Kurska, córka Kurskich, przyszła na świat w marcu ubiegłego roku i już przed drugimi urodzinami trafiła do telewizyjnego studia. Córka byłego prezesa TVP Jacka Kurskiego i producentki „Pytania na śniadanie” Joanny Kurskiej wystąpiła w spocie promującym tegoroczną edycję akcji Telewizji Polskiej „Reklama dzieciom”, która gości od 1993 r. na ekranach.

Tegoroczną, 30. już edycję akcji, zapowiedziano w połowie listopada.

W promującym ją spocie występują gwiazdy TVP, w tym prowadzący program „Pytanie na śniadanie”. Razem z nimi pojawia się też kilkoro małych dzieci.  Jednym z nich jest Anna Klara Teodora. – Jako mama wcześniaka dołączam do działań fundacji 'Pomaganie Jest Trendy’. Razem z Anią przeczytałyśmy bajkę o Duszku Babu – napisała na Instagramie Joanna Kurska.

Joanna Kurska „ma sporą autonomię”

TVP wydała oświadczenie w sprawie występu córki Kurskich w spocie. – Nie było castingu, taką decyzję podjęła producentka spotu Joanna Kurska. W realizacji poza córką państwa Kurskich biorą udział gwiazdy TVP oraz dziecko jednej z nich. Rodzice wyrazili pisemne zgody na wykorzystanie wizerunku swoich dzieci w spocie. Wszystkie osoby dorosłe i dzieci wystąpiły charytatywnie – napisało centrum informacji Telewizji Polskiej w odpowiedzi na pytanie portalu Wirtualnemedia.pl.

Podkreślono, że „producent w TVP ma sporą autonomię”. – Pani Joanna Kurska postanowiła z tej autonomii skorzystać w sposób, który może budzić kontrowersje. Wątpliwości dotyczące tej sprawy będą wyjaśniane – zapewniło centrum informacji publicznego nadawcy.

Joanna Kurska do pracy w Telewizji Polskiej wróciła we wrześniu br. , zaraz po tym jak Jacek Kurski został nagle odwołany ze stanowiska prezesa firmy. Została producentką „Pytania na śniadanie” – w tej roli kieruje zespołem programu.

Źródło: Wirualnemedia.pl

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Joanna Kurska (@joanna_kurska)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *