TVP miało swoje pięć minut w Chinach! Wszystko za sprawą TEJ kuriozalnej animacji

TVP miało swoje pięć minut w Chinach! Nie o takiej sławie zapewne marzyli przy Woronicza, ale zawsze coś. W chińskich mediach społecznościowych furorę robi nagranie z kuriozalnym fragmentem „Wiadomości”.

To był prawdziwy hit! „Wiadomości” TVP w zaskakujący sposób opowiedziały o tajemniczej awarii gazociągów Nord Stream 1 i 2. Zdarzenie miało miejsce we wrześniu ubiegłego roku. Co było przyczyną awarii?

Jedna z teorii to celowy atak.

Ładunek wybuchowy przy gazociągach Nord Stream mógł zostać umieszczony za pomocą zdalnie sterowanego pojazdu podwodnego. Problematyczne może być znalezienie dowodów, bo wybuch zawsze powoduje zniszczenie tego, co znajduje się w pobliżu – zasugerował w rozmowie z PAP Hans Liwang ze Szwedzkiego Uniwersytetu Obronnego w Sztokholmie.

Teorię o takim ataku zasugerowano także w „Wiadomościach” TVP. Sztandarowy program informacyjny publicznej telewizji postanowił przy okazji popisać się przed widzami swoimi możliwościami w dziedzinie efektów specjalnych. W materiale zaprezentowano animację, na której zaprezentowano możliwy przebieg ataku. Problem w tym, że symulacja pokazała… latające pod wodą drony. Poruszały się one w wodzie za pomocą śmigieł.

Wodne drony z ładunkami wybuchowymi uderzające w gazociągi Nord Stream. Tak według brytyjskiego „Timesa” mogło wyglądać zniszczenie rosyjsko-niemieckich gazociągów. A miała tego dokonać, według Brytyjczyków, właśnie Rosja – mówił autor materiału, Dominik Cierpiał.

Internauci nie mieli litości dla TVP. W sieci błyskawicznie zaroiło się od kpiących komentarzy. „Oscar za efekty”. „Wystartowały z podwodnego lotniskowca”, „Disney pozazdrościł animacji”, „Czy oni tak sobie wyobrażają poziom widza, czy to jest poziom pracownika TVP?”, „Na co lecą te dwa miliardy?”, „Mam nadzieję, że polska armia już takie zamówiła” – czytamy w komentarzach na YouTube, gdzie zamieszczono filmik.

Co ciekawe, kultowa animacja TVP trafiła także do… Chin. Jeden z użytkowników Twittera zamieścił filmik, na którym widać, że nagarnie opublikowano na chińskim serwisie Weibo. Widać też mnóstwo komentarzy, okraszonych roześmianymi emotikonami. TVP staje się sławne na cały świat!

Źródło: Gazeta.pl

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *