To sportowy plebiscyt czy wiec polityczny? TE słowa o Obajtku nie powinny paść podczas gali sportowca roku

Daniel Obajtek odpuścił tegoroczny plebiscyt na sportowca roku. Podczas gali padło jednak mnóstwo pochwał pod adresem Orlenu. – Dziękuję w imieniu kapitana Daniela Obajtka – mówił Adam Burak, odbierając nagrodę dla „Sponsora Polskiego Sportu”.

88 Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” i Polsatu na najlepszego sportowca Polski rozstrzygnięty! Pierwsze miejsce zajęła Iga Świątek, drugi był Bartosz Zmarzlik, a podium uzupełnił Robert Lewandowski. Statuetki przyznawano też w innych kategoriach, m.in. wręczono nagrodę dla „Sponsora Polskiego Sportu”.

Ta trafiła do Orlenu, ale nie odbierał jej Daniel Obajtek.

Pochwały dla Orlenu

Szef Orlenu nie pojawił się na gali. Być może ma to związek z kontrowersjami wokół cen paliwa. Od 1 stycznia podatek VAT na paliwa wrócił z poziomu 8 do 23 proc., ale ceny nie uległy zmianie. Orlen ostatniego dnia roku 2022 obniżył bowiem ceny hurtowe benzyny i oleju napędowego. Wygląda więc na to, że kierowcy wcześniej przepłacali za paliwo.

Obajtek odpuścił tegoroczny plebiscyt, więc nagrodę odebrał członek zarządu Orlenu ds. komunikacji i marketingu Adam Burak.

– Dziękuję, dziękuję w imieniu swoim, w imieniu naszego kapitana prezesa Daniela Obajtka… – mówił Burak ze sceny. A potem zaczęła się laurka.

Nie byłoby tego, gdyby nie sam rozwój naszej firmy, a ten rok 2012 (!) był dla nas szczególny, bo zrobiliśmy milowy krok, nawiązując strategiczne międzynarodowe współprace, które pozwalają nam zabezpieczyć Polskę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo energetyczne, nie tylko Polskę zresztą, ale cały region. Do tego oczywiście swoją cegłówkę (!) dołożyli także sami sportowcy, bez nich budowa wiarygodności, rozpoznawalności nie tylko samego Orlenu, ale i całej Polski byłaby niemożliwa – ekscytował się Burak.

Ciąg dalszy na następnej stronie »
Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *