To może być strzał w dziesiątkę! Tusk ogłosił zaskakującego kandydata PO do Sejmu. To gwiazda świata sportu

W trakcie spotkania z wyborcami w Ustroniu, Donald Tusk ogłosił kandydata do Sejmu. To gwiazda świata sportu.

Podczas spotkania wyborczego w Ustroniu, Donald Tusk wysłał dużo sygnałów związanych z wyborami. Najpierw pokazał jedność Koalicji Obywatelskiej zapraszając Inicjatywę Polską Barbary Nowackiej, Zielonych i Nowoczesną na scenę, zapowiadając wspólny start w wyborach. Obok liderów partyjnych pojawił się trener Adama Małysza.

On wie, jak wygrywać 

Donald Tusk przyszykował niespodziankę dla wyborców z górskich terenów, pałających miłością do zimowych sportów. Na scenie w amfiteatrze w Ustroniu pojawił się Apoloniusz Tajner, były prezes Polskiego Związku Narciarskiego. – Wie, jak wygrywać, wie, jak zwyciężać – powiedział były premier witając świeżo upieczonego kandydata do Sejmu.

Jak zaznaczył Donald Tusk, Apoloniusz Tajner będzie reprezentował bezpartyjnych kandydatów do Sejmu.

Moje korzenie są stąd, ze Śląska Cieszyńskiego. To były tereny, na których współpracowałem z wieloma ludźmi w zakresie sportu, zakresie narciarstwa, ale czołg pełnowymiarowy też budowałem w Wiśle – mówił były trener Adama Małysza.

W sporcie, żeby dojść do sukcesu, trzeba było współpracować, trzeba było dobierać ludzi, którzy chcą iść tą samą drogą, żeby wytrącić osoby, które w tym przeszkadzają – powiedział.

Tajner podkreślił, że „bardzo boli go, że w Polsce wytworzyły się podziały”. – Z tymi biało-czerwonymi barwami, które mam na rękawie identyfikowałem się zawsze, chorągiewką na skoczni podkreślałem, że jestem z Polski – mówił i zaapelował o współpracę i jednoczenie się Polaków.

Andrzej Rozenek

Trochę mniejszym echem odbiło się dołączenie do Koalicji Obywatelskiej Andrzeja Rozenka. Donald Tusk został zapytany o tzw. ustawę dezubekizacyjną. Chodzi o uchwaloną przez PiS ustawę obniżającą renty i emerytury kilkudziesięciu tysiącom byłych funkcjonariuszy służących w czasach PRL-u. PiS zastosowało tutaj odpowiedzialność zbiorową. Andrzej Rozenek od samego początku reprezentuje interesy osób pokrzywdzonych przez ustawę.

(…)W konsekwencji po tych wszystkich pisowskich działaniach, ta ustawa okazała się jak taki kompletnie ślepy pisowski topór i poszła równo po wszystkich – mówił były szef Rady Europejskiej.

Dodał, że są ludzie szukający rozwiązania przywracającego sprawiedliwość. – Dlatego na naszych listach bardzo wysoko będą były wicepremier i minister obrony narodowej, który wziął na siebie odpowiedzialność za naprawę tej sytuacji, Tomasz Siemoniak i Andrzej Rozenek, dawny poseł Lewicy – oznajmił.

Źródło: Interia.pl, pap.pl

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

2 Odpowiedzi na To może być strzał w dziesiątkę! Tusk ogłosił zaskakującego kandydata PO do Sejmu. To gwiazda świata sportu

  1. marek pisze:

    piotruś,ale zdrowo coś cię po…je..ło. co ty jarasz ,że masz takie odloty!!!!!! ***** *** i pisdzielskich **ujów !!!!!

  2. Piotr pisze:

    ryży się brzytwy chwyta, ale to tylko znaczy tyle, że szanse na powrót do władzy tego opętanego osobnika są bardzo nikłe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *