To dlatego Grzegorz Krychowiak zrezygnował z gry w reprezentacji? Wystarczył jeden telefon

Grzegorz Krychowiak zakończył reprezentacyjną karierę. W podjęciu decyzji piłkarzowi „pomógł” telefon od nowego selekcjonera.

100 meczów w kadrze i koniec

We wtorkowe popołudnie Grzegorz Krychowiak niespodziewanie zakończył reprezentacyjną karierę. Doświadczony pomocnik, który w w ostatnich latach był jednym z najbardziej krytykowanych piłkarzy kadry, ogłosił swoją decyzję za pośrednictwem mediów społecznościowych.

– Rozegranie 100 meczów z orłem na piersi do końca życia będzie dla mnie największym zaszczytem zarówno dla człowieka jak i dla sportowca.

Sportowo, nie ma piękniejszej chwili niż śpiewanie hymnu przed meczem kadry na Stadionie Narodowym. Jednak przyszedł czas, żeby powiedzieć „dziękuję” – podkreślił Krychowiak w pożegnalnym wpisie.

– W dniu dzisiejszym rezygnuje z występów w Reprezentacji Polski. Dziękuję kibicom którzy byli z nami na dobre i na złe, w każdym meczu dawałem z siebie tyle ile mogłem, żebyście byli z nas dumni. Dziękuję mojej Żonie, rodzinie, trenerom, członkom sztabu i każdemu kogo spotkałem na mojej reprezentacyjnej drodze. Trzymam kciuki za każdy kolejny mecz i do zobaczenia na trybunach! – dodał Krychowiak. Jego ostatnim meczem okazał się przegrany z Albanią w Tiranie (0:2), który był też ostatnim meczem Polaków pod wodzą Fernando Santosa.

Długa rozmowa z nowym selekcjonerem

Wygląda jednak na to, że na decyzję piłkarza nieco wpłynął nowy selekcjoner. Według informacji „Przeglądu Sportowego Onet”, Michał Probierz zatelefonował do pomocnika po objęciu posady i powiedział, że nie widzi dla niego miejsca w reprezentacji Polski. 33-latek przyjął tę informację ze spokojem.

We wtorek z piłkarzem rozmawiał sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej Łukasz Wachowski. Obie strony dały sobie kilka dni na przemyślenie koncepcji oficjalnego pożegnania zasłużonego kadrowicza z reprezentacją.

Decyzję Grzegorza Krychowiaka komentują dziennikarza, kibice i eksperci. We wtorek Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej również skomentował decyzję piłkarza o zakończeniu przygody z narodową reprezentacją.

„100 meczów w narodowych barwach, 5 goli, a przede wszystkim pełne zaangażowanie i gotowość do pomocy kadrze w każdej sytuacji. Grzegorz Krychowiak, szacunek za Twoje dokonania!” — napisał na platformie X prezes PZPN.

Źródło: Przegląd Sportowy Onet

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *