Tak się marnuje pieniądze, czyli liga arabska w TVP Sport. „Czy to element umowy Orlenu z Saudi Aramco?”

TVP Sport zakupiła prawa do pokazywania meczów ligi arabskiej. Aż chciałoby się zapytać: kto to będzie oglądał?!

Cristiano Ronaldo w TVP Sport

Zawsze bawią nas wszelkie przechwałki TVP Sport i jej szefa Marka Szkolnikowskiego dotyczące zakupu praw transmisyjnych do tych czy innych wydarzeń sportowych. Jeszcze śmieszniej wygląda porównywanie się przez publicznego nadawacę do stacji komercyjnych. Umówmy się – Telewizja Polska w porównaniu do prywatnych nadawców żyje jak pączek w maśle i nie musi się martwić o saldo. 2,7 miliarda robi swoje i mierzenie się TVP Sport z innymi stacjami przypomina dzieciaka z szóstej klasy, który poszedł grać w piłkę z przedszkolakami i uważa, że jest zajebisty.

W środę TVP Sport poinformowała o swoim kolejnym wielkim sukcesie. Okazuje się, że stacja kupiła prawa transmisyjne do pokazywania…ligi arabskiej.

„Telewizja Polska zakupiła prawa do tych rozgrywek. W TVPSPORT. PL, aplikacji mobilnej i Smart TV będziemy pokazywać od lutego mecze ekipy Ronaldo. Wybrane spotkania także w TVP Sport. Portugalczyk oczywiście stał się od razu największą gwiazdą ligi. Obok niego występują w niej jeszcze tacy piłkarze jak Grzegorz Krychowiak i Ever Banega (obaj Al Shabab), Luciano Vietto, Odion Ighalo (Al Hilal) czy Luis Gustavo i Talisca (Al Nassr). – czytamy na stronie TVP Sport.

Kibice są wściekli

Już widzimy tych kibiców, którzy rzucają wszystko, by oglądać Luciano Vietto. Serio, kupowanie praw transmisyjnych dla zbliżającego się do emerytury Cristiano Ronaldo jest przepalaniem forsy. Ktoś w TVP Sport musi być wielkim fanem Portugalczyka – inaczej sobie tego nie umiemy wyjaśnić. Przecież nikt nie będzie oglądał Krychowiaka – fani i tak mają od lat dość jego popisów w reprezentacji Polski.

„Na początek na naszej stronie, w aplikacji oraz Smart TV będzie można obejrzeć walkę w The Berain Saudi Super Cup. Wezmą w nim udział cztery zespoły, w tym ekipa CR7. Półfinały zostaną rozegrane w czwartek 26 stycznia, a finał trzy dni później. Mecze będą odbywać się w Rijadzie. Pierwsza transmisja z udziałem Al-Nassr w lidze saudyjskiej, czyli jej starcie z Al-Fateh, jest zaplanowana na 3 lutego.” – informuje nadawca na swojej stronie internetowej.

Kibice oczywiście kpią sobie z decyzji TVP Sport. „Czyli warto robić transmisje ligi arabskiej, a przykładowo hokeja w Polsce już się nie opłaca.”; „Serio uważacie, że ktoś to będzie oglądał? Ekstraklasa pewnie ma zbliżony poziom, lepiej byłoby się postarać o więcej meczów na kolejkę.”; „Jaki kraj takie transmisje w TVP”; „Czy to element umowy Orlenu z Saudi Aramco?” – zapytał wprost jeden z internautów.

Źródło: TVP Sport/NaTemat

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *