Tak oburzonego Bońka nie pamiętamy! Brutalny komentarz pod adresem Samuela Pereiry. „Chory człowiek”

Samuel Pereira był gościem Krzysztofa Stanowskiego w Kanale Zero. Na występ byłego gwiazdora propagandowej TVP Info emocjonalnie zareagował Zbigniew Boniek. – Chory człowiek – skomentował legendarny piłkarz.

Pereira w Kanale Zero

W poniedziałek gościem Krzysztofa Stanowskiego w Kanale Zero był Samuel Pereira, twarz najgorszej propisowskiej propagandy TVP Info. W trakcie programu Stanowski ujawnił, że to Pereira wyszedł z prośbą o zaproszenie.

To ty mi wysłałeś SMS-a – przypomniał gościowi dziennikarz.

Pereira miał chcieć „wyjaśnić parę kwestii”. Czy wyjaśnił? Raczej pokazał cynizm, naiwnie tłumacząc swoją działalność w TVP Info. Na pewno nie potrafił przyjąć krytyki. Przekonywał, że to, co zrobiono z mediami publicznymi w czasach PiS, było „realizowaniem polskiej racji stanu”.

Były momenty, że pewne rzeczy zrobilibyśmy inaczej, ale nie chcę o nich teraz mówić – mówił Pereira. Gdy Stanowski stwierdził, że trzeba było się wstydzić za poziom TVP Info i skandaliczne paski informacyjne, Pereira się nie zgodził.

 To jest wmawianie swojego poglądu. Nie mówmy, że „trzeba”. Jedni je lubili, drudzy nie – uznał gwiazdor propisowskiej propagandy. Pereira stwierdził też, że… nie widział na antenie TVP „nienawiści do Donalda Tuska”.

Owszem, krytykę za jego działania tak, ale to chyba nie jest zakazane w Polsce? – pytał cynicznie gość Kanału Zero.

Wywiad z Pereirą oglądał Zbigniew Boniek. I szybko stracił cierpliwość. „Zibi” w bardzo dosadny sposób skomentował występ byłego funkcjonariusza TVP Info.

– Co on pierd….i. Pierwszy raz go słucham. Myślałem, że to kawał skurwys…a. Jest gorzej… Żeby nie było wątpliwości. Chodzi o Samuela P. Chory człowiek przełączam na Juve-Udinese – napisał były prezes PZPN na platformie X.

„Najdroższy kelner”

Zbigniew Boniek już wcześniej krytykował Pereirę. Gdy po zmianach w TVP ujawniono zarobki dawnych gwiazdorów propagandy, Zibi ostro z niego zakpił.

Patrząc na to z boku – tu nie o wolność słowa tylko o wolność portfela chodzi. Widząc ile Pereira zarobił w ciągu ostatnich 5/6 miesięcy można śmiało stwierdzić, że jest najdroższym kelnerem w Polsce – napisał, mając na myśli niesławną fotografię, na której ten obsługuje polityków PiS przy „wigilijnym” stole.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *