Tajner dosadnie o lądowaniu Kaczyńskiego po wyborach. „Zeskoki bywają twarde”

Apoloniusz Tajner będzie ubiegał się o mandat poselski z ramienia KO. Były trener Adama Małysza wystawił notę za styl rządom PiS.

Były trener Małysza na listach KO

Podczas sierpniowego spotkania wyborczego w Ustroniu Donald Tusk ogłosił, że z list Koalicji Obywatelskiej – ale jako kandydat bezpartyjny i niezależny – wystartuje w wyborach Apoloniusz Tajner. Tej postaci nie trzeba przedstawiać, ale przypomnijmy – to trener kadry skoczków, za którego czasów sukcesy zaczął odnosić Adam Małysz. Następnie został on prezesem PZN.

– Wie, jak wygrywać, wie, jak zwyciężać – powiedział Tusk, witając nowego kandydata do Sejmu. – Moje korzenie są stąd, ta ziemia mnie wychowała. Tolerancja, wzajemne zrozumienie, uczciwość, rzetelność, szczerość. To mnie wychowywało. Chciałbym przywrócić właściwe definicje tym słowom. Bolą mnie podziały, które się wytworzyły. W sporcie, żeby dojść do sukcesu, trzeba było współpracować — powiedział były prezes Polskiego Związku Narciarskiego, który ma znaleźć się na trzecim miejscu w okręgu w Bielsku-Białej.

Tajner surowo ocenił rządy PiS

Kampania wyborcza się rozkręca i rozkręca się też Apoloniusz Tajner. Platformy Obywatelskie wrzuciła do sieci krótki film, w którym były trener Adama Małysza wystawił PiS-owi ocenił rządy PiS w stylu sędziego skoków narciarskich. I nie jest to wysoka nota. — Skok z upadkiem. 10,5 — powiedział Tajner. Zapytany o twarde lądowanie po wyborach Jarosława Kaczyńskiego, odpowiedział krótko. – Zeskoki bywają twarde. Jest to wielce prawdopodobne.

Start Tajnera w wyborach skomentował nawet jego były podopieczny, Adam Małysz. Legendarny zawodnik ocenił swojego byłego trenera jako „człowieka ugodowego i łagodnego”. Jak twierdzi Małysz, w nowej, politycznej roli może pomóc Tajnerowi fakt, że jest on „dobrym organizatorem i menadżerem”. – Bardzo dobrze zarządzał PZN-em. No i jest dobrym mówcą, wielokrotnie występował w różnych miejscach – podkreślił „Orzeł z Wisły”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @apoloniusz.tajner

Apoloniusz Tajner już raz próbował swoich sił w polityce. W 2004 r. startował z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Mandatu jednak nie zdobył.

Źródło: Radio ZET

Jedna odpowiedź na Tajner dosadnie o lądowaniu Kaczyńskiego po wyborach. „Zeskoki bywają twarde”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *