Szafarowicz może mieć problemy? Jest odpowiedź na petycję ws. młodzieżowej gwiazdy PiS. „Podjęliśmy stosowne kroki…”
Oskar Szafarowicz może zostać wyrzucony z uczelni? Studenci Uniwersytetu Warszawskiego napisali petycję, w której zwracają uwagę na jego aktywny udział w nagonce na zmarłego syna posłanki PO Magdaleny Filiks.
Szafarowicz kasuje tweety
Oskar Szafarowicz, młodzieżowa gwiazda PiS, był jedną z osób, które aktywnie nagłaśniały sprawę seksualnego wykorzystywania syna Magdaleny Filiks. PiS-owski tiktoker zarzucał posłance wprost, że milczała w tej sprawie dla korzyści politycznych.
– Najbardziej wstrząsające jest to, że matka ofiar pedofila z PO – znana posłanka milczy od ponad roku, stawiając karierę partyjną ponad dobrem dzieci. Zmuszona przez władze PO do milczenia – pisał Szafarowicz. Tego tweeta, podobnie jak inne w tym temacie, usunął, ale w sieci nic nie ginie – zachowały się screeny.
Oskar @Szafarowicz2001, dlaczego usunąłeś ten podły wpis? Nawet po jego usunięciu jesteś jedną z najobrzydliwszych postaci na TT w swojej kategorii wiekowej…
(screen od @AlaBezFanatykow) pic.twitter.com/c9QvOpAKvM— Mariusz Machnikowski (@MariuszMachnik) March 3, 2023
Petycja studentów
Tiktoker z PiS studiuje prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Innych studentów oburzyło jego zachowanie, więc napisali do rektora uczelni petycję, w której domagają się wyrzucenia Szafarowicza z UW.
– Nie ulega wątpliwości, że m.in. ten post, ale i inne w podobnym tonie napisane przez pana Szafarowicza, na co dzień działającego w młodzieżówce Prawa i Sprawiedliwości (a więc publicznie znanego), spotęgowały masowy atak na rodzinę pani posłanki, czego konsekwencją jest śmierć Mikołaja – napisali studenci. Jak podkreślili, wpisy Szafarowicza w mediach społecznościowych naruszają zasady etyki prawniczej, którymi przyszły prawnik powinien się kierować w pracy i życiu codziennym.
Władze Uniwersytetu Warszawskiego opublikowały krótkie oświadczenie w tej sprawie.
– Śmierć każdego człowieka jest bolesnym przeżyciem, ale śmierć człowieka młodego u progu życia jest traumą ogromną. I taką właśnie tragedią jest odejście Mikołaja – czytamy w komunikacie UW.
– W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej informacjami dotyczącymi udziału studentów UW w przekazywaniu treści sprzecznych z obowiązującym porządkiem prawnym, etycznym i moralnym oraz szerzeniem mowy nienawiści w mediach społecznościowych, podjęliśmy 4 marca stosowne kroki dla wyjaśnienia tej sprawy, zgodnie z procedurami obowiązującymi na Uniwersytecie Warszawskim – przekazały władze uczelni i złożyły rodzinie zmarłego „wyrazy najgłębszego współczucia”.
Źródło: naTemat.pl