Szafarowicz może mieć problemy? Jest odpowiedź na petycję ws. młodzieżowej gwiazdy PiS. „Podjęliśmy stosowne kroki…”

Oskar Szafarowicz może zostać wyrzucony z uczelni? Studenci Uniwersytetu Warszawskiego napisali petycję, w której zwracają uwagę na jego aktywny udział w nagonce na zmarłego syna posłanki PO Magdaleny Filiks.

Szafarowicz kasuje tweety

Oskar Szafarowicz, młodzieżowa gwiazda PiS, był jedną z osób, które aktywnie nagłaśniały sprawę seksualnego wykorzystywania syna Magdaleny Filiks. PiS-owski tiktoker zarzucał posłance wprost, że milczała w tej sprawie dla korzyści politycznych.

Najbardziej wstrząsające jest to, że matka ofiar pedofila z PO – znana posłanka milczy od ponad roku, stawiając karierę partyjną ponad dobrem dzieci.

Zmuszona przez władze PO do milczenia – pisał Szafarowicz. Tego tweeta, podobnie jak inne w tym temacie, usunął, ale w sieci nic nie ginie – zachowały się screeny.

Petycja studentów

Tiktoker z PiS studiuje prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Innych studentów oburzyło jego zachowanie, więc napisali do rektora uczelni petycję, w której domagają się wyrzucenia Szafarowicza z UW.

Nie ulega wątpliwości, że m.in. ten post, ale i inne w podobnym tonie napisane przez pana Szafarowicza, na co dzień działającego w młodzieżówce Prawa i Sprawiedliwości (a więc publicznie znanego), spotęgowały masowy atak na rodzinę pani posłanki, czego konsekwencją jest śmierć Mikołaja – napisali studenci. Jak podkreślili, wpisy Szafarowicza w mediach społecznościowych naruszają zasady etyki prawniczej, którymi przyszły prawnik powinien się kierować w pracy i życiu codziennym.

Władze Uniwersytetu Warszawskiego opublikowały krótkie oświadczenie w tej sprawie.

Śmierć każdego człowieka jest bolesnym przeżyciem, ale śmierć człowieka młodego u progu życia jest traumą ogromną. I taką właśnie tragedią jest odejście Mikołaja – czytamy w komunikacie UW.

– W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej informacjami dotyczącymi udziału studentów UW w przekazywaniu treści sprzecznych z obowiązującym porządkiem prawnym, etycznym i moralnym oraz szerzeniem mowy nienawiści w mediach społecznościowych, podjęliśmy 4 marca stosowne kroki dla wyjaśnienia tej sprawy, zgodnie z procedurami obowiązującymi na Uniwersytecie Warszawskim – przekazały władze uczelni i złożyły rodzinie zmarłego „wyrazy najgłębszego współczucia”.

Źródło: naTemat.pl

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *