Strategiczny błąd Suskiego! Ironizował sobie z aktywistki i nadział się na bolesną ripostę. „Może wtedy pan nie byłby…”

Marek Suski i aktywistka Wiktoria Jędroszkowiak wdali się w dyskusję podczas posiedzenia sejmowej komisji ws. wiatraków. Polityk PiS nadział się na celną ripostę.

We wtorek miało miejsce posiedzenie sejmowej komisji ws. ustawy wiatrakowej. Przewodniczył mu Marek Suski. Aktywistka klimatyczna Wiktoria Jędroszkowiak była jedną z osób, która prezentowała głos strony społecznej wobec omawianej ustawy.


Kobieta wypomniała rządowi „siedem lat zaniedbań”.

– To doprowadzenie nas do sytuacji, że nie mamy bezpieczeństwa energetycznego. Dziś Polki i Polacy przejmują się tym, jak rząd próbował jakkolwiek załatać brak węgla – mówiła i podkreśliła, że gdyby budowa farm wiatrowych nie została zablokowana, to w ubiegłym roku nie byłoby problemu z brakiem węgla. Aktywistka zadała też trzy pytania minister klimatu Annie Moskwie. Chodziło m.in. o straty dla polskiej gospodarki z powodu zablokowania wiatraków. Jędroszkowiak była w trakcie zadawania trzeciego pytania – o strategię na to, co wydarzy się po odblokowaniu zasady 10H – ale przerwał jej Marek Suski.

Dziękuję bardzo, to nie wiec Zielonych, to komisja. Pytania powinny być zadane do ustawy, a nie wygłaszane mowy o całym świecie – powiedział Suski, ale aktywistka nie dawała za wygraną. Zauważyła, że zadawała pytanie, a politykom zdarzało się wypowiadać bez konkretnych pytań.

Ale pani nie jest posłanką – odparł Suski.

Ale jestem obywatelką i wydaje mi się, że to na tym polega, żebyśmy zadawali pytania – słusznie zauważyła Wiktoria Jędroszkowiak. Bo chyba to politycy są dla obywateli, a nie na odwrót? Przynajmniej tak powinno być w normalnym kraju.

– Gdyby każdy obywatel przychodził, żeby gadać głup… różne rzeczy. No nie każdy może – odparł poseł i ironicznie dodał o „38 milinach, które przyjdą na komisję i będą wygłaszać różne teorie”. To był błąd, bo nadział się na celną odpowiedź.

Ciąg dalszy na następnej stronie »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *