Smutni internauci wykpili marzenia nastoletniego piłkarza. Nagle głos zabrał Robert Lewandowski

Młody piłkarz Dawid Drachal udzielił wywiadu, w którym powiedział, że marzy o zdobyciu Złotej Piłki. To nie spodobało się smutnym internautom. Nastolatka wsparł Robert Lewandowski.

18-letni piłkarz Miedzi Legnica Dawid Drachal udzielił wywiadu portalowi Weszło. Nastolatek, który jest u progu kariery, opowiadał o swoich celach.

A są one ambitne.

– Mamy takiego jednego Polaka, który udowodnił, że wszystko jest możliwe. Robert Lewandowski był w innym miejscu w moim wieku i patrząc z tej perspektywy, wierzę, że kiedyś zdobędę Złotą Piłkę – wyznał młody piłkarz. – Predyspozycje mam. I mentalność, która została wypracowana od dziecka, również. Dzisiaj piłka jest tak profesjonalna, że dosłownie każdy aspekt jest ważny. Przygotowanie mentalne, dieta, trening indywidualny, trening snu, prewencja przed kontuzjami – dodał Drachal.

Warto mieć marzenia i dążyć do ich realizacji? Według części internautów – nie. Brzmi to absurdalnie, ale wypowiedź młodego piłkarza nie spodobała się wielu czytelnikom, którzy zarzucili nastolatkowi, że odbija mu sodówka, że nic nie osiągnął, a bajdurzy o Złotej Piłce… Doszło do tego, że Dawid Drachal napisał oświadczenie w sprawie wywiadu.

Niektórzy czytelnicy wyrwali swoją wypowiedź z kontekstu. Chciałbym to sprostować. Mówiłem o tym, że Robert Lewandowski pokazał już, że wszystko jest możliwe przy odpowiednim podejściu i poświęceniu się pasji – tłumaczył nastolatek. – Każdy z nas ma marzenia. Moim marzeniem z dzieciństwa jest zdobycie złotej piłki. Marzenie stało się czymś, co pozwala mi codziennie pracować nie tylko po to, by spełnić marzenie tego siedmioletniego chłopca, ale też żebym z dnia na dzień stawał się coraz lepszym człowiekiem – dodał młody piłkarz. Powtórzył, że wierzy, iż może wygrać Złotą Piłkę.

– Tak samo jak wierzę, że każdy inny chłopak ma taką samą szansę, by ją zdobyć, bo z wiarą i sumienną pracą nie ma rzeczy niemożliwych – podkreślił Dawid Drachal. Dziwnych czasów dożyliśmy, że chłopak musi tłumaczyć się z kompletnie niekontrowersyjnej wypowiedzi, bo pewnym smutnym internautom nie podoba się, że nastolatek ma marzenia. Sprawa na szczęście miała miły epilog, bo na słowa młodego piłkarza zareagował… sam Robert Lewandowski.

Dawid, nikt nie może odebrać ci marzeń. Rób wszystko, aby je spełnić, bo nie ma rzeczy niemożliwych. Trzymam kciuki! – napisał kapitan reprezentacji Polski. I to jest motywacja! Dawid, my też trzymamy kciuki!

Źródło: Weszło.com

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *